Advert
Advert

Tekkeköy Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı güreşlerine hazır

Tekkeköy Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Güreşlerin altıncısı bu yıl 15 Eylül 2016 Perşembe günü Tekkeköy Büyüklü Mahallesi'ndeki güreş sahasında yapılacak.

Tekkeköy Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı güreşlerine hazır
Tekkeköy Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı güreşlerine hazır Yalçın Karataş

Tekkeköy Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yağlı Güreşlerin altıncısı bu yıl 15 Eylül 2016 Perşembe günü Tekkeköy Büyüklü Mahallesi'ndeki güreş sahasında yapılacak. 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘Amacımız Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır’’
Tekkeköy Büyüklü Mahallesi'nde 15 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek yağlı pehlivan güreşleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı açıklamada, "Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizin bu yıl altıncısını gerçekleştireceğiz. Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu ve bu gibi organizasyonların sayısı arttırılmalı. Bizimde amacımız Ata sporumuzu yediden yetmişe herkese benimsetmektir.

Bu konuda da oldukça başarılı olduğumuza inanıyorum. İlçe halkımızın güreşe ilgili olması ve çocuklarını Ata sporumuza yöneltmeleri ile Belediyemiz bünyesinde güreş eğitimi başlattık. Onlarca gencimiz ve çocuklarımız burada Ata sporumuzu öğreniyor. Yine ilçemizde özellikle Büyüklü mahallemizde birçok madalya kazanan sporcumuz yetişti. Güreşlere ve güreşe ilgili bir halkın olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Burada yaptığımız organizasyona Samsun’umuzun tüm ilçelerinin yanında civar illerden de yüzlerce insan geliyor. Ata sporumuza yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına her yıl aralıksız güreşlerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. 

Başkan Togar’dan 6. Geleneksel Yağlı güreşlere davet 
Bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz geleneksel yağlı güreşlerimizin tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Seyirci tribünleri, çevre düzenlemesi ve alanımızdaki çalışmalarda bitti. Tüm halkımızı 15 Temmuz Perşembe günü Tekkeköy Büyüklü  Er Meydanındaki güreşleri izlemeye ve Kırkpınarı yaşamaya davet ediyorum" dedi.

Tekkeköy Büyüklü Mahallesi Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Tekkeköy Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı güreşleri Tekkeköy Belediyesi 6. Geleneksel Yağlı güreşleri ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer Gûr     0000-00-00 Sayin Başkanim Güreşe ve Gûreşçilere yapmiş oldugunuz desteklerden dolayi tüm güreşçiler adina teşekkür ederiz.Bu dönem öncesinde bu gûresi yaptiranlar bir kaçkişi hariç hiç bir tekkeköylü gûreşçiye para vermiyorlardi Ahmet hocamiz bu guresi organize edeli görüşü ne olursa olsun herkeze hakkini fazlasiyla vermistir buna sayisiz sahit gösterebilirim.önceden Metin şenel organize ediyordu benim 2 kez yazilmiş yollugumu vermemiştir.Bir paylaşiminda Bu organizasyon hakkinda boş dolu atip tutmùştur o önce gelip ben ve benim gibilere hesap vermeli helellik almalidir.O yazisinda kendi yaptiklarini milletin üstune atmaktadir.
Ömer Gür     0000-00-00 Sayin Başkanim Güreşe ve Gûreşçilere yapmiş oldugunuz desteklerden dolayi tüm güreşçiler adina teşekkür ederiz.Bu dönem öncesinde bu gûresi yaptiranlar bir kaçkişi hariç hiç bir tekkeköylü gûreşçiye para vermiyorlardi Ahmet hocamiz bu guresi organize edeli görüşü ne olursa olsun herkeze hakkini fazlasiyla vermistir buna sayisiz sahit gösterebilirim.önceden Metin şenel organize ediyordu benim 2 kez yazilmiş yollugumu vermemiştir.Bir paylaşiminda Bu organizasyon hakkinda boş dolu atip tutmùştur o önce gelip ben ve benim gibilere hesap vermeli helellik almalidir.O yazisinda kendi yaptiklarini milletin üstune atmaktadir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı