Advert
Advert

Erdoğan Tok'tan Kurban Bayramı Mesajı

Kurban'ın tüm Müslümanlara Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlattığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği gün olan bayramların birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirdiğini söyledi.

Erdoğan Tok'tan Kurban Bayramı Mesajı
Erdoğan Tok'tan Kurban Bayramı Mesajı
Advert

Kurbanı, cömertlik, paylaşma, dayanışma ve yoksulların sevindirilmesi olarak nitelendiren Başkan Erdoğan Tok, “ Bizleri birbirimize yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren Kurban bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. " dedi

 

BAYRAMLAR PAYLAŞTIKÇA ANLAM KAZANIR

 

Kurban bayramının hac vazifesini ifa etmek için mukaddes beldelerde bulunan tüm hacılar başta olmak üzere bütün milletimize, bütün insanlığa hayırlı olsun dileklerinde bulunan Başkan Erdoğan Tok, " Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği gün olan bayramlar, barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramlar, paylaştıkça anlam kazanır. Bayramlar, bunun için vardır; zenginin yoksulu, varlık sahibinin ihtiyaç sahibini, hayırseverlerin yetimleri sevindirmesi için bir fırsattır bayramlar, bunu böyle anlamalı, böyle kabul etmeliyiz." diye konuştu.

 

"KURBAN MÜSLÜMANLARA SADAKAT VE TESLİMİYETİ HATIRLATIR"

 Kurban ibadetinin Müslüman toplumların dini ve sosyal hayatında öneminin çok büyük olduğunu kaydeden Başkan Tok, " Bizlere, Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatan Kurban ibadeti, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını simgelerken, diğer yandan toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına zemin hazırlar. Kurban bayramı bizlere, ibadetlerin Allah’a bağlılığı simgelediğini, elimizdeki malın ve gönlümüzdeki sevginin paylaştıkça çoğalacağını, kestiğimiz kurbanların et veya kanının değil, bizim takvamızın Allah’a ulaşacağını öğreten müstesna zaman dilimlerindendir.   Rabbime, kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurması; kurbanları, hem zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılması için dua ediyor; bu duygular içinde bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine, tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Allah’tan temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Öte yandan İlkadım Belediyesi resmi bayramlaşma merasiminin bayramın ikinci günü İlkadım Hizmet Binası'nda saat 14.00'de yapılacağı ifade edildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama