Advert
Advert
Advert

Onlar da mı Samsun'dan bu yolu kullandı?

Samsun Haber - Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik dava ve soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı olan Muharrem Durmuşoğlu, Bilal Karaduman, Osman Reis, Mehmet Sungur, Ömer Yazıcı halen firari durumda.

Onlar da mı Samsun'dan bu yolu kullandı?

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik dava ve soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı olan Muharrem Durmuşoğlu, Bilal Karaduman, Osman Reis, Mehmet Sungur, Ömer Yazıcı halen firari durumda. 

Emniyet Genel Müdürlüğü ise, kendi birimlerine gönderdiği yazıda, ABD vizesinin kolay alınması nedeniyle FETÖ'cülerin Zambiya’ya gittiklerini belirledi. Alınan bu bilgi ile birlikte Samsun'da da yurtdışına kaçtığı iddia edilen Muharrem Durmuşoğlu, Bilal Karaduman, Osman Reis, Mehmet Sungur, Ömer Yazıcı'nında Zambiya üzerinden ABD'ye gittiği iddia ediliyor.
15 Temmuz sonrası başlayan FETÖ operasyonları nedeniyle Amerika'ya kaçmaya çalışan örgüt üyelerinin geçiş için Zambiya'ya gittiği iddia ediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, kendi birimlerine gönderdiği yazıda, ABD vizesinin kolay alınması nedeniyle FETÖ'cü teröristlerin Zambiya’ya gittiklerinin belirlendiğini duyurdu.
Yapılan çalışmalar sonrasında, haklarında adli soruşturma başlatılan ya da başlatılma aşamasında olan kişilerin çoğunlukla ABD’ye gittikleri saptandı.
'FETÖ' mensuplarının yurt dışına çıkış sırasında “dikkat çekmemek” için ilk aşamada önce Zambiya’ya gittikleri, buradan ABD’ye geçiş yaptıkları yorumu yapıldı.
Samsun'da da "FETÖ yöneticiliği, terörizmin finansmanı, zimmet, terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamaları kapsamında haklarında yakalama kararı olan Muharrem Durmuşoğlu, Bilal Karaduman, Osman Reis, Mehmet Sungur, Ömer Yazıcı'nında  aynı yolu kullanarak  Zambiya üzerinden ABD'ye gittiği iddia ediliyor.

Muharrem Durmuşoğlu Bilal Karaduman Osman Reis Mehmet Sungur Ömer Yazıcı Emniyet Genel Müdürlüğü FETÖ Zambiya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Muharrem Demir'in ailesine Ziyaret
Şehit Muharrem Demir'in ailesine Ziyaret
Öğrenci Üyeleri Çalışma Hayatına Hazırlanıyor
Öğrenci Üyeleri Çalışma Hayatına Hazırlanıyor