Advert
Advert

Gazeteciler Kuş Cenneti'ne hayran kaldı

Samsunlu Gazeteciler, Samsun Büyük şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile beraber NESCO listesine giren Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni gezdiler.

Gazeteciler Kuş Cenneti'ne hayran kaldı
Gazeteciler Kuş Cenneti'ne hayran kaldı
Haberin galerisi için tıklayın!

Samsun'da görev yapan gazete, ajans ve internet medya temsilcileri ile birlikte Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde biraraya gelen Yılmaz, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek UNESCO listesine giren Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni tanıttı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi; ''Samsun'un 2 şanssızlığı vardı. Bunlardan biri otel diğeri haya yolu ulaşımıydı. Otel sıkıntısını hallettik, sırada hava yolu sıkıntısı var. şimdi onu halletmeye çalılşıyoruz. Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı Tütün İskele'sinden başlayarak, Rus Pazarı, Cumhuriyet Meydanı ve Mıntıka Palas Oteli'ne kadar Kurtuluş Mücadelesi'ni anlatan ve milli duyguları barındıran bir proje hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm projesi olarak yarışma yapılacak. Ve bu projeye göre karar vereceğiz. Atatürk Meydanı üzerinde bulunan Bulvar AVM'yi kompleks haline getireceğiz. Tarih turizmini canlandıracağız. Atatürk'ün Havza'ya gidiş düzergahı projesini hazırlamıştık. Bu projeyi Amasya'ya kadar devam ettirmek istiyoruz. Samsun turizm istemiyordu, lakin ileride çok ihtiyaç duyacak. Ve bu ihtiyaç şuanda da hissedilemeye başlandı.'' 

Kuş Cenneti'ni gezen gazeteciler burda bulunan kuş türlerini izleyerek deltaya hayran kaldılarını ifade ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı