Advert

Omü’de fetö operasyonu, Sayı 170 oldu

Samsun Haber - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi fetö örgütüne bağlı olan personelleri tespiti amacıyla yapmış olduğu incelemelerde kamu görevinden çıkarma yaptırımı ile ilgili bir basın açıklama yaptı.

Omü’de fetö operasyonu, Sayı 170 oldu

OMÜ yaptığı açıklamada; “Ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde cebir ve şiddet kullanarak milli iradeyi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsü sonrası, terörle mücadele kapsamında FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Üniversitemiz personellerinin tespiti amacıyla başlatılan inceleme süreci süratli ve etkin bir şekilde titizlikle sürdürülmektedir.

23 Eylül 2016 tarihi itibariyle 17 si “görevden uzaklaştırılarak” 110  personel hakkındadahaFETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olduğu iddiasıyla inceleme başlatılmıştır. Böylece bugüne kadar hakkında inceleme başlatılan personel sayısı 170 olmuştur. İnceleme başlatılan personellerden 77 siyle ilgili 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. maddesi gereği “ görevden uzaklaştırma” kararı verilmiştir (açığa alınmıştır). Akademik personellerden 39 u ile ilgili olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4. Maddesi gereği işlem yapılması teklifinde bulunulmuş ve 16 personel hakkında “Kamu görevinden çıkarma” işlemi tesis edilmiştir. Üç idari  personel hakkında da üniversite yönetim kurulu tarafından “kamu görevinden çıkarma” yaptırımı uygulanmıştır.

Bundan sonraki süreçte Üniversitemiz bünyesinde oluşturulan komisyon çalışmalarını kapsamlı olarak sürdürecek, edinilen bilgiler ışığında gerekli adımlar hukuki çerçeveden ayrılmadan kararlılıkla atılmaya devam edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.” Denildi.

süpriz porno
OMÜ FETÖ OPERASYONU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hackerler Çarşamba'da kampa girdi
Hackerler Çarşamba'da kampa girdi
Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Venn Butik Otel’de
Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Venn Butik Otel’de