Advert
Advert

Yıldız ve Genç Boks Milli Takımı tarihi başarıya imza attı

Samsun Haber - Türkiye’nin ev sahipliğinde Ordu’da düzenlenen Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Yıldız ve Genç Boks Milli Takımımız toplam 6 altın, 2 gümüş, 9 bronz olmak üzere 17 madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

Yıldız ve Genç Boks Milli Takımı tarihi başarıya imza attı

Durugöl Spor Salonu’nda bir haftadan bu yana devam eden şampiyonanın son gününde final maçları nefesleri kesti. İlk olarak yıldızlar kategorisinin final maçlarının oynandığı organizasyonda millilerimiz bugün 3 altın, 1 gümüş kazandı. Yıldız sporcularımız şampiyonayı 3 altın, 2 gümüş, 6 bronz olmak üzere 11 altınla tamamladı ve Rusya’nın ardından ikinci oldu.

Gençler kategorisinde ise bugün finalde iki maça çıkan millerimiz 2’de 2 yaparak iki altın madalyayı daha ülkemize kazandırdı. Gençler kategorisinde millerimiz 3 altın, 3 bronz kazandı ve Rusya’nın ardından takım halinde ikinci oldu.

Şampiyonada dereceye giren sporcularımıza madalyalarını Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç takdim ederken Türkiye, genç ve yıldızlar kategorisinde adını tüm dünyaya duyurdu.

Şampiyonanın yıldızlar kategorisinde 46 kiloda Hatice Akbaş, 48 kiloda Beyza Saraçoğlu, 52 kiloda Ayten Çumentor altın madalya kazanan isimler oldu.

Gençler kategorisinde ise 75 kilo sporcumuz Busenaz Sürmeneli, 60 kilo sporcumuz Urguya Us ve 64 kilo sporcumuz Çağla Aluç altın madalya kazandı ve şampiyon oldu.

Şampiyonada bugün oynanan tüm maçların sonuçları ve genel madalya sıralaması şu şekilde:

26 Eylül final sonuçları

Yıldızlar

1- 46 KG – Hatice Akbaş (TUR) – Simran Kaur (ENG) – 3-0

2- 48 KG – Beyza Saraçoğlu (TUR) – Liubov Sharapova (RUS) – 2-1

3- 50 KG - Snezhana Ershova (RUS) – Kardelen Çinkaya (TUR) – 2-1

4- 52 KG - Goryana Stoeva (BUL) – Ayten Çumentor (TUR) – 0-3

5- 54 KG – Valeriia Rodionova (RUS) – Jessica Triebelova (SVK) – 0-3

6- 57 KG – Diana Rys (RUS) – Caroline Sara Dubois (ENG) – 0-3

7- 60 KG – Luca Anna Hamori (HUN) – Nune Asatrian (RUS) – 0-3

8- 63 KG – Gemma Paige Richardson (ENG) – Tatiana Konstantinova (RUS) – 0-3

9- 70 KG Anastasiia Rybak (RUS) – Georgia O’Connor (ENG) – 3-0

Gençler

1- 48 KG – Emi-Mari Todorova (BUL) – Agnessa Mitko (RUS) – 3-0

2- 51 KG – Indira Shudabaeva (RUS) – Kateryna Rohova (UKR) – 3-0

3- 54 KG – Anastasiia Artamonova (RUS) – Karyna Voronina (UKR) – 3-0

4- 57 KG – Donjeta Sadiku (KOS) – Mariia Cherednichenko (UKR) – 3-0

5- 60 KG – Urguya Us (TUR) – Liudmila Vorontsova (RUS) – 3-0

6- 64 KG – Ekatarina Dynnik (RUS) – Çağla Aluç (TUR) – 0-2

Organizasyonda madalya sıralamasına göre ilk 3 ülke ise şöyle sıralandı:

Yıldızlar

1- Rusya: 7 altın, 4 gümüş

2- Türkiye: 3 altın, 2 gümüş, 6 bronz

3- İngiltere: 1 altın, 3 gümüş, 1 bronz

Gençler:

1- Rusya: 4 altın, 5 gümüş

2- Türkiye: 3 altın, 3 bronz

3- Ukrayna: 3 gümüş, 3 bronz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kosovalı Bakan Yağcılar Samsun TSO’da
Kosovalı Bakan Yağcılar Samsun TSO’da
AGD’den 'Efendimizin İzinde' Siyer-i Nebi yarışması
AGD’den 'Efendimizin İzinde' Siyer-i Nebi yarışması