Advert
Advert

Canik Belediyespor kupayı Başkan Genç’e hediye etti

Mersin’de düzenlenen Özgecan Kadınlar Basketbol Turnuvasında şampiyon olan Samsun Canik Belediyesporkupayı Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e hediye etti.

Canik Belediyespor kupayı Başkan Genç’e hediye etti
Canik Belediyespor kupayı Başkan Genç’e hediye etti

Samsun’u Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde temsil eden Samsun Canik Belediyespor Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizatörlüğünde gerçekleştirilen Özgecan Kadınlar Basketbol Turnuvasında şampiyon olarak Avrupa maçı öncesi moral buldu.

CANİK SPORDA DA MARKADIR

Canik isminin artık dünya tarafından bilinen bir marka olduğuna dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ”Samsun Canik Belediyespor olarak her yıl üstüne artı koyarak ilerleme kaydediyoruz. Gerek alt yapı noktasında, gerekse tesisleşme yolunda önemli mesafeler katettik. Bu gayretlerimizin meyvelerini ulusal ve uluslararası başarı ve kupalarla sporcularımız veriyor. Canik adı artık eğitimde, kültürde , sanatta ve diğer alanlarda olduğu gibi sporda da bir markadır. Bu markayı her alanda duyurmaya devam edeceğiz” dedi.

HERKESİ MAÇA DAVET EDİYORUM

Samsun Canik Belediyespor’unAvrupada da Samsun’u başarıyla temsil edeceğine inandığını belirten Başkan Genç,”Samsun Canik Belediyespor bayan basketbol takımımız geçen sene ligi 7. Sırada bitirerek Avrupa kupalarında oynama hakkı kazandı. Değişen statü gereği takımımız bir ön eleme oynayacak. 5 Ekim’de ilk maçımızı Mustafa Dağıstanlı Spor Merkezi’nde oynayacağız. İnanıyorum ki Rus ekibi ChevakataVologda takımını eleyerek Avrupa kupalarına kazanma hakkı kazanarak Samsun ve Canik’in adını tüm dünyaya duyuracağız. Bu önemli maçta Samsunlu hemşehrilerimizin takıma destek vermelerini istiyorum” dedi.

GALİBİYETLE AYRILACAĞIZ

Takım hakkında bilgiler veren Samsun Canik Belediyesporantrenörü Mehmet Can Öztürk,” Gerek Samsun’da gerekse Mersin’de düzenlenen turnuva bizim için lig ve Avrupa kupası müsabakaları öncesinde iyi ve ciddi bir sınav oldu. Bu turnuvalarda takımımızın eksileri ve artılarını gördük. İnşallah 5 Ekim Çarşamba günü bu tecrübelerimizi sahaya yansıtıp ilk Avrupa maçımızdan galibiyetle ayrılacağız ” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’