Advert
Advert
Advert
Advert

Terme’ye hanımlar lokali

Samsun Haber - Terme’nin daha yaşanılabilir, sağlıklı ve çağdaş bir kent olması için sosyal projelere ağırlık veren Terme Belediyesi, çalışmalarına başladığı Terme Hanımlar Lokali ile kadınlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Terme’ye hanımlar lokali

Terme’nin daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için toplumun tüm fertlerine yönelik farklı projeleri hayata geçiren Terme Belediyesi, özellikle kadınlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Bu amaçla günlerinin büyük bir bölümünü mahallelerinde geçiren kadınların boş zamanlarını birlik ve dayanışma içinde geçirebilecekleri Terme Hanımlar Lokali'nin çalışmaları başladı.

Terme Kaymakamlığı’na ait eski özel idare binasında çalışmaları devam eden lokal, Terme Kaymakamlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliği ile yapılacak ve yaklaşık 300 metrekare alana sahip olacak.

SEVDAYLA PROJE ÜRETİYORUZ

Terme’de ilk olacak lokal için konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, lokalde hanımların boş zamanlarını değerlendirebilecekleri birbirinden farklı alanlar ile çocukların oyun oynayabileceği mekanların yapılacağı belirtti.  Kul, Terme’de aşkla, sevdayla proje üretiyoruz. İnşallah Terme’nin geleceğine hep birlikte imza atacağız diye konuştu.

KADIN TOPLUMUN TEMELİ

Şehrin gelişimine paralel olarak ihtiyaçların ve kamudan beklentilerin de değiştiğini vurgulayan Başkan Kul  “Biz şuna inanıyoruz, toplumun temeli aile, ailenin temeli de kadındır.  'Cennet annelerin ayakları altındadır' buyruğuna yürekten inanan bir milletiz. Kadını her zaman ve zeminde, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Halkımızın talepleriyle bizler de belediyeciler olarak kadınlarımız için yeni projeler üretmeye gayret gösteriyoruz. Katkı ve işbirliğinden dolayı Terme Kaymakamlığı ve  Büyükşehir Belediyemize teşekkürlerimiz sunuyorum." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hackerler Çarşamba'da kampa girdi
Hackerler Çarşamba'da kampa girdi
Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Venn Butik Otel’de
Mavi Yıldız Tekrar Hampton By Hilton Otel ve Venn Butik Otel’de