Advert
Advert

Tramvaylar Tekkeköy-Üniversite arasında hizmet veriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Üniversite-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem Hattı projesi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca Samulaş A.Ş. işletimine sunulan Üniversite- Tekkeköy durağına kadar Hafif Raylı Sistem Hattı ile bir bütün olarak yolcu taşımacılığına başladı.

Tramvaylar Tekkeköy-Üniversite arasında hizmet veriyor
Tramvaylar Tekkeköy-Üniversite arasında hizmet veriyor
Advert

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde tramvay seferleri başladı! Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Gar-Tekkeköy raylı sistem hat bugünden itibaren yolcu taşımaya başladı.

Gar-Tekkeköy arasına yapılan 14 kilometrelik ilave hat ile Samsun raylı sistemi 31 kilometreye çıktı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve kamu kurum kuruluş temsilcileri hafif raylı sistemin Gar İstasyonu’ndan binerek, ilk tramvay ile Tekkeköy’e geldi.

Karşılamanın ardından protokol üyeleri Tekkeköy Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu önüne geçti. Burada bir konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bugün bu tarihi anın küçük bir hizmete alımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu yatırımların açılışlarını Başbakanımız ile birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

TRAMVAY OMÜ'YE ÇIKACAK MI
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, tramvay hattının OMÜ'ye çıkması ile ilgili bazı engeller olduğunu belirterek "Treni OMÜ'ye çıkarmanın yollarını arıyoruz. Bazı engeller var bunları çözeceğiz. Proje fizibilite değil ama sorunları çözersek treni OMÜ'ye çıkaracağız" dedi.

tekkeköy tramvay gar tekkeköy tekkeköy tramvay hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakkı Cem ÇARPAN     2016-10-22 : Şimdi hedef havaalanı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama