Advert
Advert Advert Advert

Saran Group'tan Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adının verildiği spor salonunun açılışına Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın yanı sıra bölge okullarında öğrenim gören çocuklar katılacak.

Saran Group'tan Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu
Saran Group'tan Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu Yalçın Karataş

Saran Group, sporu gençlere sevdirmek misyonu ile 2000 yılından bu yana sosyal sorumluluk projesi olarak Anadolu'nun dört bir yanında hizmete açtığı 14 spor salonuna bir yenisini daha ekliyor. 


Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın memleketi Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde yaptırılan spor salonu Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in adını taşıyacak. 

Sosyal sorumluluk çalışmalarında eğitim ve spor kültürüne yönelik projelere imza atan Saran Group, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Sulakyurtlu çocukları sevindirecek. Uzun süredir yapımı süren ve Halisdemir ailesinin izinleri doğrultusunda, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kahramanca şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in isminin verildiği spor salonu, 27 Ekim Perşembe günü açılacak.
Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde Saran Group tarafından yaptırılan spor salonunun açılışına Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın yanı sıra davetliler ve bölge okullarında eğitim gören çocuklar katılacak.

İlçedeki ilk spor salonu
İlçedeki ilk çok amaçlı spor salonu olacak Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu; Sulakyurt ilçesinde ve çevresindeki köylerde yaşayan gençleri, çocukları basketbol, voleybol ve hentbol gibi salon sporlarıyla buluşturacak. Spor salonu, açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek. 
Kırıkkale’nin en yüksek nüfuslu ilçeleri arasında yer alan Sulakyurt merkezinde yaklaşık 2 bin beş yüz kişi yaşıyor ve bu nüfusun büyük bir bölümü de çocuklardan ve gençlerden oluşuyor. Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu’ndan, çevre köylerdeki çocuklar da faydalanabilecek. 

Binlerce gencin spor yapması sağlanıyor
Saran Group sporu gençlere sevdirmek misyonu ile 2000 yılından bugüne kadar başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere 14 spor salonunu Doğubayazıt, Ağrı, Ardahan, Hakkâri, Kırıkkale, Van, Kahramanmaraş ve Soma gibi illerde ve ilçelerde açmıştı.
İç ve dış cepheleri sarı-lacivert renklerde tasarlanan spor salonlarında halen binlerce çocuk spor yapıyor, spor kültürüyle tanışıyor. 

Saran Group Şehit Astsubay Ömer Halisdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 Uluslararası Öğrenci OMÜ ile Tanıştı
16 Uluslararası Öğrenci OMÜ ile Tanıştı
Sağlıkta Ar-Ge ve inovasyon sempozyumu düzenlenecek
Sağlıkta Ar-Ge ve inovasyon sempozyumu düzenlenecek