Advert
Advert

Milletvekili Karaaslan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhuriyetin ilan edilişinin 93. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Karaaslan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Milletvekili Karaaslan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Advert
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi,
 
''Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 93. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
 
Cumhuriyetin ilanı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. 29 Ekim 1923'te millet olarak büyük özverilerle yürütülen bağımsızlık mücadelesinin ardından milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Cumhuriyet ile milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir.
 
Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma ve ilerleme yolunda çok önemli adımlar atmış ve o günden bu güne gelişen dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye’nin önemi her geçen gün artmakta, ülkemiz sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir.
 
15 Temmuz gecesi millet egemenliğini durdurmak, iradesini gasp etmek, cumhuriyet ve demokrasimize karşı milleti hedef alarak kalkışılan hain darbe teşebbüsü, göğsünü kurşunlara siper eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bertaraf edildi. Türk Milleti adına Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ilan eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temel dayanağını oluşturan ve 30 Kasım 1925'ten bugüne kadar kürsünün arkasındaki yerini alan "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine ve o ilkenin temsilcilerinin yer aldığı TBMM'ye yönelik gerçekleştirilen saldırılara karşı, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir kez daha tescillendi.
 
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum''
milletvekili çiğdem karaaslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama