Advert

Organik ürün üretimi hızla artıyor!

Türkiye’de hızla büyüyen organik ürünler pazarı son aylarda önemli bir ilerleme kaydetti. Organik tarımla ilgilenen çiftçilerin artması ve yeni üreticilerin iç pazara girmesiyle ekosistemin daha da artacağı bekleniyor.

Organik ürün üretimi hızla artıyor!
Organik ürün üretimi hızla artıyor!
Advert
Organik Ürünler Pahalı mı?
Üretim hacminin büyümeye başlamasıyla organik ürünlere dair "pahalı” algısı değişiyor. Dış talep ile ihracat odaklı gerçekleşen üretimler, son aylarda iç pazar açısından da önem kazandı. Özellikle büyük şehirlerde organik ürünlere olan talepte ciddi bir artış var. Market raflarındaki ürünlere göre daha uygun fiyatlarda olan bu ürünler, hem sağlıklı hem de daha lezzetli. Üstelik organik ürünlerdeki fiyatlar gittikçe daha da aşağıya düşüyor.
Organik Ürünlere Tazeliğini Yitirmeden Erişmek Mümkün Olabilir mi?
Organik lezzetlerin tazeliğini kaybetmemesi için muhafaza edilmesi gereken bazı özel koşullar söz konusu. Özellikle kargo ile taşıma sırasında bu koşulların sağlanması gerekiyor. Kargo sisteminde yeni bir paketleme yöntemi geliştiren Gurme Market, ürün sevkıyatını farklı bir yöntem ile yapıyor. Ürünlerin muhafaza edilmesi için gereken fiziki koşulları özenle sağlayan işletme, Türkiye’de ilk defa taşımacılıkta ısı yalıtımlı paketler ve buz aküleri kullanıyor.
İnternet'ten Organik Gıda Satışına Yoğun İlgi
Gaziantepli Organik Tarım Üreticisi, Turan Efendioğlu, sentetik gübre kullanımı yapmadan ürettiği kuru meyve ve sebzelerin çok yoğun ilgi gördüğünü belirtiyor. "Gurme Market” markasıyla ve geniş ürün çeşidi ile internetten online olarak tüm Türkiye’ye organik ürün gönderen Efendioğlu, genetiği değiştirilmiş ürünlerin gelecek nesillerimize zarar vereceğini ifade ediyor. Sadece organik ve yöresel ürünlerin satıldığı Gurme Market’te cevizli sucuk, pestil, ev yapımı salça, nar ekşisi, kuru meyve ve dolmalık patlıcan, biber gibi birçok doğal ürün bulunuyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek