Advert
Advert

Canik'te 'Kitap Günleri' başladı

Canik Belediyesi tarafından LoveletOutletAVM'nin desteğiyle düzenlenen 2. Canik Kitap Günleri'nde yazarlar ile okuyucular buluştu. Düzenlenen törenle açılan Canik Kitap Günleri üç gün sürecek.

Canik'te 'Kitap Günleri' başladı
Canik'te 'Kitap Günleri' başladı
Advert

Yazarlar ile okuyucuları imza gününde buluşturmak, kitap ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Canik Belediyesi ile LoveletOutlet AVM işbirliğiyle düzenlenen 2. Canik Kitap Günleri, Lovelet Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile birlikte yazar ve akademisyenlerin açtığı 2. Canik Sanat Günleri yoğun ilgi görürken, tanınmış ve her biri kendi alanında geniş okuyucu kitlesine sahip olan birçok yazar okurlarla buluştu.

KİTAP GÜNLERİ'NİN PARÇASI OLUN

Açılışta konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kitabı olan büyük değerler yetiştirmiş bir medeniyet olduğumuzu belirterek, kitap okuma azlığının mutlaka giderilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Genç, "Kültürümüzde ya öğreten, ya öğrenen olmak ya da dinleyen olmak gerekiyor. Böyle bir kültürde bizim insanımızın daha çok okuyan, öğrenen ve öğreten konumuna geçmesi gerekiyor. Samsunlu hemşehrilerimize ve kitap dostları Kitap Günleri'ne mutlaka katılsınlar. Kitap Günleri’nin bir parçası olsunlar. Samsun olarak üç gün kitap konuşalım, yazarlarla ve kitaplarla bir araya gelelim" dedi.

BİLGİ EN ÖNEMLİ GÜÇ

Belediye olarak kültür-sanata büyük önem verdiklerini belirten Başkan Osman Genç, "Yol, kaldırım, park, bina gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitim ve kültürde de geleceğimize aktaracağımız şeyler var. Bilginin en önemli güç olduğu dünyamızda özellikle gençlerimizin sürekli kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Bilgi ise en çok kitaplarda yer almaktadır. Bu manada düzenlediğimiz Canik Kitap Günleri etkinliği, özellikle gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırması açısından önemlidir" diye konuştu.

YAZARLAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR

Açılışa katılan yazar Sinan Yağmur, Canik Kitap Günleri düzenleyerek kitap okuma alışkanlığını artırmaya katkı sağladığı için Başkan Osman Genç'e teşekkür ederken, LoveletOutlet AVM Genel Müdürü Mustafa Süzen, Lovelet olarak kültür ve sanat etkinliklerine her zaman önem verdiklerini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da katkı sağladığı etkinlik kapsamında üç gün boyunca önemli yayın evlerinin yanısıra yazarlar Kahraman Tazeoğlu, Sinan Yağmur, Selçuk Alkan, Adem Özbay, Bilal Sami Gökdemir, Nihat Gökmen, Kenan Koç, Okay Tiryakioğlu, Gülce Demirkaya, Merve Özcan ve Habib Demirel okuyucularla buluşuyor. Canik Kitap Günleri'nin açılışına Başkan Osman Genç'in yanısıra Başkan Yardımcısı Alican Usta, LoveletOutlet AVM Genel Müdürü Mustafa Süzen, yayın evlerinin temsilcileri, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?