Advert
Advert

Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin temeli atılıyor

Hollywood, Bollywood ve Avrupa sinemasına dünya standartlarında film stüdyoları ve ekipmanları temin edecek olan, gelişen Türk dizi ve film sektörüne de destek vermeyi amaçlayan, büyük bir dünya projesi, Büyükçekmece’de hayata geçiyor… Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi.

Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin temeli atılıyor
Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin temeli atılıyor Yalçın Karataş

Hollywood, Bollywood ve Avrupa sinemasına dünya standartlarında film stüdyoları ve ekipmanları temin edecek olan, gelişen Türk dizi ve film izle sektörüne de destek vermeyi amaçlayan, büyük bir dünya projesi, Büyükçekmece’de hayata geçiyor… Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi.

Dünya sineması için büyük bir imza olduğuna inandığımız, İstanbul Midwood Film Stüdyo Kompleksi inşaatının temeli bu Pazar, 30 Ekim 2016’da atılacaktır.

5 yıl süren çok titiz ve detaylı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan, Dünya sinema, dizi ve reklam sektörünün kalbinin atacağı Midwood, Avrupa’nın en büyük film platosu ve dünyanın en önemlileri arasında olma özelliği taşıyor. 825 milyon lira yatırımla 505 dönümlük arazide konuşlanacak olan dev kompleks; 21 ayrı stüdyo ve 17 açık set alanı, 18 imalat atölyesi ve çekim için ihtiyaç duyulan tüm ekip, ekipman ve servisleri ile sinema, dizi ve reklam çekimlerine eşsiz ortamlar sunacaktır. 

Sinema sektörünün cazibe merkezlerinden biri haline gelecek olan Midwood’un stüdyolarını gezmeye gittiğinizde aynı zamanda sinema müzesi, dünyaca ünlü sanatçıların ve misafirlerinin konaklayacağı 7 yıldızlık ünitesi, anaokulundan üniversiteye kadar bir eğitim vadisi, tematik eğlence parklarının ve yeme-içme ünitelerinin bulunduğu dev bir kompleks ile de karşılaşacaksınız.

Açıldığı ilk yıl 1 milyon kişiyi ağırlamayı hedefleyen Midwood, sinema sektöründen eğitime kadar birçok sektöre ivme kazandırarak Türkiye’ye döviz girdisi sağlayacak ve turizm çeşitliliğini arttıracaktır.

Büyükçekmece Belediyesi arazisi üzerinde ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün öncülüğünde, Ahmet San’ın geliştirdiği ve ortaklarıyla birlikte oluşturduğu Midwood A.Ş.’nin gerçekleştirmekte olduğu bir dünya projesi olan Midwood’un bugün Temel Atma Töreni gerçekleştirilecektir.

Midwood İstanbul Film Stüdyo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı