Advert
Advert

Atakum Gençlik Merkezi'nden anlamlı etkinlik

Atakum Gençlik Merkezi bünyesinde yürütülen İşaret Dili Kursu öğrencileri ve Atakum İşitme Engelliler Derneği Gönüllü Kulübü olan Atakum Engel Tanımayanlar işbirliğiyle Samsun 19 Mayıs İşitme Engelliler İlköğretim Okulunu boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Atakum Gençlik Merkezi'nden anlamlı etkinlik
Atakum Gençlik Merkezi'nden anlamlı etkinlik Yalçın Karataş
Advert

140 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte önce gönüllüler okulun duvarlarını daha önce belirlenen çizgi film karakterleriyle renklendirerek daha canlı hale getirdiler. Eş zamanlı olarak okulda yatılı olarak bulunan çocuklarla da çeşitli etkinlikler düzenleyen ekip çalışmalarını okul bahçesinde toplu halde kitap okuyarak sonlandırdı.
                Gönüllü ekip koordinasyonunda yer alan ve aynı zamanda işaret dili eğitmeni olan Tugay Kurtgözlü ve Mustafa Yasir Aksoy yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler; “Çok renkli bir etkinlik gerçekleştirdik. Hem farkındalık yaratmak adına hem de kursiyerlerimizin işitme engelli bireylerle diyaloglarının artırılması için Gençlik Merkezi müdürümüz Salih Sever ile yaptığımız görüşmelerin olumlu olmasının akabinde organize edilen etkinliğimizde motivasyon çok yüksekti bize destek sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı başta olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin felcinde zamana karşı yarış
Beyin felcinde zamana karşı yarış
Ferrero'dan birinciye ödül!
Ferrero'dan birinciye ödül!