Advert

Yerinde Dönüşüm Projesi İlkadım'ın geleceğini değiştirecek!

Samsun Haber - Hastane mahallesinde yapılacak olan dönüşümü vatandaşların büyük bir umutla beklediğini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, " Biz belediye olarak çalışmalarımızı tamamlayarak, Büyükşehir Belediye Meclisimize görüşülmek üzere gönderdik. Oradan çıkacak karara göre yerinde dönüşüm projesinin ilk adımlarını atacağız." dedi.

Yerinde Dönüşüm Projesi İlkadım'ın geleceğini değiştirecek!

AK Parti İlkadım İlçe Teşkilatı 64'üncü Danışma Meclisi Toplantısında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Yerinde dönüşüm projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Tok, İlkadım'ın geleceğine yön verecek olan çalışmanın yerinde dönüşüm projesi olduğuna dikkat çekti.

AK Parti İlkadım İlçe Teşkilatı 64. Danışma Meclisi Toplantısı Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları,meclis üyeleri, ilçe gençlik kolları ve mahalle başkanları katıldı.

YERİNDE DÖNÜŞÜM İLKADIM'IN UMUDU
Belediye olarak hayata geçirilen ve devam eden projelerden bahseden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım'ın geleceğini değiştirecek olan yerinde dönüşüm projesi ile ilgili bilgiler verdi. Yenilemenin yerinde yapılacağı kentsel dönüşüm projesi ile ilgili daha önceleri uygulamaya konulan birçok projeyi yerinde inceleyerek istişarelerde bulunduklarını aktaran Başkan Tok, Samsun'un en büyük ilçesi ve en eski yerleşim birimi olan İlkadım'ın en büyük sorununun çarpık kentleşme olduğunu ifade etti. 

ÇARPIK YAPILAŞMA YERİNDE DÖNÜŞECEK
Çarpık kentleşme sorunu ile birlikte ilçede kentsel yenileme anlamında yerinde dönüşüm projesini hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Erdoğan Tok, Yerinde dönüşüm çalışmalarının İlkadım'ın çehresini önemli ölçüde değiştireceğini belirtti

VATANDAŞLAR DÖNÜŞÜMÜ BEKLİYOR!
İlkadım'ın geleceğine yön verecek olan çalışmanın yerinde dönüşüm projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Tok, İlçemizde yenileme çalışması yapacağımız mahallerde inşaat haklarının emsal değerini çok yükselttik. Mahallelerimizin imar durumu ve kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştirme noktasında bir buçuk yıldan bu yana çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İlçemizde yerinde  dönüşümü gerçekleştirme oranı oldukça yüksek. Artık halkımız bunu bekliyor. Bizler vatandaşlarımızı mağdur etmeden bir çalışma yapacağız. Çünkü inşaat haklarını çok yükselttik. 1.40 emsali 4 emsale yükselterek buradaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden yerinde dönüşümü inşallah gerçekleştireceğiz. Belediye olarak biz tüm çalışmalarımızı gerçekleştirerek Büyükşehir Belediyemize gönderdik. Oradan çıkan kararı bekliyoruz. " diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşambalılar Federasyonu'na yeni genel merkez binası
Çarşambalılar Federasyonu'na yeni genel merkez binası
Miraç Çağrı Aktaş Samsun'da hayranları ile buluştu
Miraç Çağrı Aktaş Samsun'da hayranları ile buluştu