Advert
Advert

Hayaldi gerçek oldu, Silah, Uçak, derken şimdi de yerli tramvay!

Geçtiğimiz günlerde raya inen ve test sürüşlerine başlayan yerli tramvayı inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Allah nasip ederse yerli tramvayımız Cumartesi'den itibaren yolcu taşımaya başlıyor" dedi.

Hayaldi gerçek oldu, Silah, Uçak, derken şimdi de yerli tramvay!
Hayaldi gerçek oldu, Silah, Uçak, derken şimdi de yerli tramvay! Yalçın Karataş

YERLİ ÜRETİMLE ÜLKE EKONOMİSİ KALKINIYOR 
Yerli tramvayı tercih ederek hem maliyetleri düşürmeyi hem de isteğe özel üretim yapılmasını sağlamayı hedefleyerek yola çıktıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Ülkemizin son yıllarda gösterdiği yükselişin kaynaklarının en başında yerli üretimler yer alıyor. Bundan 10 yıl öncesine kadar Türkiye'nin tramvay üretebilecek bir ülke haline gelebileceğini tahmin bile edemiyorduk. Şimdi ülkemiz kendi silahını, kendi uçağını, kendi tramvayını üretebilir konuma geldi. Bugün ülkemizin ekonomisinin kalkınmasında önemli rol oynayan bir firmanın ürettiği tramvayı Samsun'a kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

CUMARTESİ YOLCU TAŞIYACAK 
Test sürüşü gerçekleştirilen tramvaya vatandaşları da davet ederek birlikte Kılıçdede istasyonundan Tekkeköy'e kadar seyahat eden Başkan Yılmaz'a vatandaşlar yapılan çalışmayla ulaşımın daha konforlu hale geldiğini belirterek teşekkür etti. Başkan Yılmaz yerli tramvayın ilkinin test sürüşlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ve Cumartesi gününden itibaren yolcu taşımaya başlayacağını hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu; "Tramvayımızın raylarla buluşmasından itibaren test süreçlerine başladık. 5 günlük süreçte gözümüze takılan eksik ve hataları giderdik. Eski tramvaylara kıyasla kendi isteklerimize göre üretim fırsatımız olduğu için konfor ve güvenliği üst seviyeye getirmek için büyük çaba harcadık. SAMULAŞ personelimizin yaptığı araştırmalar kalitenin arttırılmasında büyük katkı sağladı. Kalan 7 tramvayımız da en kısa sürede geliyor. Cumartesi gününden itibaren 22 tramvay ile en kısa sürede de 29 tramvay ile raylı sistem ile ulaşımı daha rahat ve güvenli hale getireceğiz.”

 

Yusuf Ziya Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı