Advert
Advert Advert

Yerli üretim tramvaylar Samsun'da ray hattında

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’nin operatörlüğünü yaptığı Hafif Raylı Sistem hattının yerli üretimi yeni tramvayı Panorama hizmet vermeye başladı.

Yerli üretim tramvaylar Samsun'da ray hattında
Yerli üretim tramvaylar Samsun'da ray hattında

Yaklaşık 10 gün önce Samsun’ a gelen Panorama, Hafif Raylı Sistem hattında yapılan performans testlerinin ardından hizmete hazır hale getirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan ve Samulaş A.Ş. idari ve teknik kadrosu ile Durmazlar A.Ş. teknik ekibinin katılımıyla sabah 08.40’da Samulaş A.Ş. Depo alanından çıkış yapan yerli tramvay ilk seferine Güzel Sanatlar istasyonundan başlayarak Belediyeevleri yönünde hareket etti. 

PANORAMA’YA YOLCULARDAN TAM NOT
İlk yolcusunu Güzel Sanatlar istasyonunda alan yerli tramvay, raylı sistem hattında meydana gelen kaza nedeniyle Üniversite-Belediyeevleri arasında hizmet veriyor. Yerli tramvaya binen yolculardan Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Alperen TOK “Gençlik Parkında oturuyorum ve 3 yıldır tramvay kullanıyorum, yeni tramvayın tasarımı çok güzel ve ferah, koltuk planları ve iç tasarımı çok kullanışlı ve konforlu görünüyor, ülkemizde üretilmiş olmasıda ayrıca gurur verici ve sevindirici bir olay” dedi. 

PANORAMAYI YOLCULARLA DENEYİMLİ VATMAN SİNECEK BULUŞTURDU
Samulaş A.Ş.’de vatman olarak görev yapan deneyimli sürücü Hakan Sinecek Panorama’yı Samsunlularla buluşturan ilk isim oldu. Sinecek “Yaklaşık 6 yıldır Samulaş A.Ş’ de vatman olarak görev yapıyorum,  Yerli üretim tramvay kullanmak büyük gurur ve zevk verici bir durum. Ayrıca bu ilk seferi yolculu olarak yapmakta meslek hayatımda unutamayacağım ve onur duyacağım bir olay. Yeni tramvayımız genel itibariyle sürüş konforu ve tasarımı ile çok başarılı bir üretim,  her gün hizmet verdiğimiz yolcularımıza ve bizlere hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Samsun'da meyve ve sebze yüklü tır devrildi
Samsun'da meyve ve sebze yüklü tır devrildi
Kulüplerimizi borç batağından kurtarmalıyız
Kulüplerimizi borç batağından kurtarmalıyız