Advert
Advert

Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi'nde sertifika töreni düzenlendi

Elvin Derneği tarafından düzenlenen ‘Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi’nin kapanış ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi'nde sertifika töreni düzenlendi
Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi'nde sertifika töreni düzenlendi Yalçın Karataş

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 'Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi' kapanış ve sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan Elvin Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy, “Projemiz Kadın sivil toplum kuruluşlarının insan kaynakları kapasitelerini güçlendirmek, karar alma süreçlerine etkin katılımlarını sağlamak, sivil toplum kuruluşları ve yerel idareler arasında işbirliğini artırmak, deneyim paylaşımlarını sağlamak ve en önemlisi cinsiyet tabanlı bütün sorunlara dikkat çekip kadın ve kız çocuklarının haklarının iyileştirilmesine katkı sağlayıp sorunların toplumsal farkındalık boyutu artırarak karar mekanizmalarının süreçlerinde doğru ve etkin rol oynamak amacıyla planlanmış ve on altı hafta 42 konu başlığı ile birbirinden değerli akademisyenler konusunda uzman kişiler tarafından eğitim sürecini tamamlamıştır.

Proje hedefimiz 30 kişi olarak belirlenmiş olup, bu kişi sayısı bakanlığımız tarafından onaylanmış olmasına rağmen, yoğun talep ve istek üzerine 70 kişi olarak devam etmiştir. Elvin Derneği olarak bizler çok uzun yıllardır ayrı sahalarda, aynı amaçlar uğruna gönüllülük esasıyla destek verdiğimiz bütün çalışmalarımızı tarafsız toplumun her kesimine eşit, cinsiyet ayırt etmeksizin tek bir çatı altında güçlerimizi bilgi birikim ve deneyimlerimizi birleştirerek sürdürmek için bir araya geldik.
Projenin asıl ve en önemli hedeflerinden olan hep birlikte görüş ve fikirlerimiz ne olursa olsun aynı ortak noktada buluşabilmek, tek ses olabilmek ve sorunları ayrıştırmadan toplumun içerisinde çözebilmek için mücadele etmenin keyfini yaşadık." dedi.


 Konuşmaların ardından DEİK Avustralya İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield, iş hayatı ile ilgili tecrübelerini paylaşarak, kadınların iş hayatına katılımlarıyla ilgili bir konuşma yaptı.
    Daha sonra ‘Kadın Liderler Akademisi Projesi’ kapsamında eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlara Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından sertifikaları verildi. Ardından Samsun İl Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ile Elvin Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy arasında ‘Mahallemle Elele’ projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi.
     ‘Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi’nin kapanış ve sertifika törenine ayrıca, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

DEİK Avustralya İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk 'Samsun Kadın Liderler Akademisi Projesi Elvin Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı