Advert
Advert

Tekkeköy Belediyesi'nden evde iş imkanı

Tekkeköy Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi'nde faliyet gösten bir firma ile yapılan işbirliğinde evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olan ve geçimini sağlamak için dışarıda çalışma imkanı bulamayan beş aileye evlerinde iş yapabilme imkanı sağlandı.

Tekkeköy Belediyesi'nden evde iş imkanı
Tekkeköy Belediyesi'nden evde iş imkanı Yalçın Karataş

Tekkeköy Belediyesi yürütülen proje kapsamında evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olan ve evinin geçimini sağlamak için dışarıda çalışma imkanı bulamayan beş aileye kendi evinde iş yaparak maddi kazanç elde etme imkanı sunuluyor.

Firmanın desteği ile ilçede beş ailenin evlerinde çalışabilme imkana kavuştuğu söyleyen Başkan Togar, ‘‘ İlçemizde ikamet eden ve evinde bakıma muhtaç engelli çocuğu olduğundan dolayı dışarıda evini geçindirecek bir işte çalışamayan vatandaşlarımıza evlerinde iş yapabilme imkanı sunuyoruz. Belediyemiz istihdam ofisin çalışmalarıyla Samsun’umuzun en önemli firmalarından sayesinde evlerinden çalışmak için dışarı çıkma olanağı olmayan beş ailenin evinde iş yaparak para kazanmasını sağlıyoruz. Firmanın ait piriz, düğ gibi çeşitli elektrik malzemeleri evinde engelli ve bakıma muhtaç çocukları olduğundan dolayı dışarıda iş yapma imkanı olmayan ailelerin evlerine taşınacak ve parçaların montajı bitince de firma tarafından evden alınacak. Böylelikle kişi evinde çalışarak evini geçindirecek maddi imkana kavuşmuş olacak. ’’ ifadelerini kullandı.

İstihdam ofisi iş imkanı sunuyor
Tekkeköy Belediyesi istihdam ofisinin iş arayanlar ile işveren arasında kurduğu köprü sayesinde ilçede binlerce kişinin iş sahibi olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Samsun’da bir ilk olan belediyemiz istihdam ofisi sayesinde bugüne kadar 1873 gencimizi iş sahibi yaptık. Yine istihdam ile ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İş arayan vatandaşlarımızın doldurduğu formlar dijital ortama aktarılarak beceri ve meslek gruplarına uygun işyerleri aranıyor. Bunun yanında kısa mesaj servisi aracılığıyla iş arayanların telefonuna personel arayan işverenlerin hangi özelliklere sahip personel aradıklarıyla ilgili bilgilendirme mesajları atılıyor. İşverenlerle yapılan görüşmelerde de aradıkları personelin özellikleri alınarak iş arayanlar ile işverenleri buluşturarak istihdam sağlanıyor’’ şeklinde konuştu.

Tekkeköy Belediyesi Hasan Togar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı