Advert
Advert Advert

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğde Değişiklikler yapıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de bir dizi değişiklik yapılarak, projelerin son tamamlanma tarihi olarak işaret edilen 1 Aralık 2017 tarihi, 31 Ağustos 2018'e kadar uzatılmış olup; karar tebliği 21 Ekim 2016'dan itibaren geçerli olmak üzere 03.12.2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğde Değişiklikler yapıldı
Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğde Değişiklikler yapıldı Yalçın Karataş
Advert

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürü Nail Kırmacı şunları söyledi; “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de yapılan bir dizi değişiklik, 03.12.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 
Yapılan değişiklikle ‘kapasite artırımı veya teknoloji yenilenmesine yönelik yatırım’ tanımına inşaat giderini kapsayan yatırımlar da dâhil edilerek, yatırımcıların kendilerine ulaşan bildirimi takip eden 20 gün içinde İl Müdürlükleri ile hibe sözleşmesi imzalama, başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilmiş ve bu süre 45 güne uzatılmıştır. 
Yenilenebilir enerji üretimi konusunda yapılan başvurular içinse bu süre 90 gün olarak düzenlenmiştir.Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarından çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri konusunda yapılan başvurularda mevcut kümeslerin Biyogüvenlik Kanunu hükümleri ile birlikte Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu hükümlerine göre zorunlu olan biyogüvenlik tedbirleri hibe kapsamında değerlendirilecektir.
Kapasite artırımı veya teknoloji yenilemeye yönelik yatırımlarda ise inşaat gideri hibeye esas proje tutarının yüzde 20’sinden fazla olamayacaktır. Öte yandan biyogüvenlik tedbirlerine yönelik projelerde hibeye esas proje tutarında yüzde 20 inşaat gideri şartı aranmayacaktır. Başvuru dosyasının elektronik ağ üzerinden girişi, tebliğin yayımı tarihinden itibaren 45 gün yerine 70 gün içerisinde yapılabilecektir.
İlgili çiftçilerimizin belirtilen tarih ve şartları dikkatle incelemeleri, gerek duymaları halinde ve daha fazla bilgi içinse mesai saatlerinde bulundukları İl- İlçe Müdürlüklerinin ilgili birimlerine başvurmaları rica olunur.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!