Advert
Advert Advert Advert

SAMULAŞ'ta Deray Eğitimi Yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. ile Yerli tramvay üretici firması Durmazlar A.Ş.’ nin yürüttüğü ortak çalışma ile SAMULAŞ A.Ş. Bakım Onarım Müdürlüğünde görevli personellere teknik eğitim verildi.

SAMULAŞ'ta Deray Eğitimi Yapıldı
SAMULAŞ'ta Deray Eğitimi Yapıldı Yalçın Karataş

Hafif Raylı Sistem Araçlarının raydan çıkması durumu olarak tabir edilen Deray vakalarının yaşanması halinde aracın tekrar hafif raylı sistem hattına alınması için yapılması gereken çalışmaları kapsayan eğitim, DURMAZLAR Firması Eğitim Uzmanı Gökhan AKTÜRK ve SAMS firması şirket sahibi Jean Chriptophe LEMAY tarafından teorik ve pratik olmak üzere 2 günde tamamlandı. 

Yapılan teknik eğitimde 1. gün deray olaylarının muhtelif nedenleri, durumları ve Deray risklerini azaltmak için alınacak önlemler üzerinde durulurken teknik eğitimin 2. gününde olası raydan çıkma senaryolarıda uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Ayırca yapılan tatbikatlarda aracın raya geri alınma süresi hesaplanarak, olası durumlarda işletmenin ivedilikle aktif edilebilmesi için konusundada pratik çalışmalar gerçekleştirildi.
Yapılan teknik eğitimhakkında değerlendirme yapan Samsun Büyükşeihir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. Bakım–Onarım Müdürü Ziya KALAFAT “Almış olduğumuz Yerli üretim Panorama araçlarımız ile birlikte tedarik edilen deray ekipmanlarının, bizzat tedarikçisi tarafından verilen uygulamalı eğitimlerini tamamlamış bulunuyoruz. Yeni tedarik edilen ekipmanlar olası deray durumlarındadaha hızlı hareket etmemizi sağladığını yapılan tatbikatlar neticesinde görmüş bulunmaktayız.Başarılı ve tecrübeli geçmişi olan SAMS ve Durmazlar firma çalışanlarına eğitimler süresince göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

deray eğitimi nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB öğrencileri Canik'te
AB öğrencileri Canik'te
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi