Advert
Advert Advert Advert

Kar'dan dolayı İlkadım'da vatandaş mağdur edilmeyecek

Yoğun kar yağışının tüm şehirde etkili olması nedeniyle İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İlçe'nin dört bir tarafında karla mücadele çalışmalarını başlattı.

Kar'dan dolayı İlkadım'da vatandaş mağdur edilmeyecek
Kar'dan dolayı İlkadım'da vatandaş mağdur edilmeyecek Yalçın Karataş

Kış aylarının korkulu rüyası karla mücadelenin eskiden olduğu gibi imkansız olmadığını gösteren İlkadım Belediyesi bu yılda kar yağışının başladığı andan itibaren İlçe'nin dört bir yanında karla mücadele çalışmalarını başlattı. Meteorolojik verilerin her an değerlendirilerek 3 adet greyder, 4 adet kepçe, 6 adet cays, 1 adet yükleyici, 2 adet tuzlama arcı, 1 adet kar küreme aracı ve 24 saat hazır bekleyen 40 kişilik ekiple çetin kış koşullarında vatandaşlarının mağduriyet yaşamaması için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman; "Hava durumu verilerini 24 saat takip etmekte olan ekiplerimiz dün akşamdan itibaren etkisini göstermeye başlayan kar yağışıyla beraber hemen tedbirlerini alarak yol tuzlama ve kar küreme çalışmalarını başlatmıştır" dedi. İlçede başlatılan çalışmalarda Ahullu, Toybelen, Derecik, Uzgur, Güzeldere, Yeşiltepe, Ataköy ve Kavacık Mahallelerinde yol açma çalışmaları tamamlanırken nüfusun daha yoğun olduğu bölgelerde trafiğin etkilenmemesi için yaklaşık 60 ton tuz kullanılarak tuzlama çalışmaları tamamlanmış durumda.

BAŞKAN TOK; "HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ KAR NEDENİYLE MAĞDUR OLMAYACAKTIR"
İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin zaman ve konum ayırt etmeksizin 24 saat çalıştığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; "Hiç bir vatandaşımız kar nedeniyle mağdur olmayacaktır. Kar yağışı tüm şehri etkisi altına almasına rağmen özellikle yüksek kesimlerde evlerine ulaşmakta zorluk yaşayan vatandaşlarımızın, yol açma ve tuzlama çalışmalarımızla evlerine güven içerisinde ulaşmalarını sağlıyoruz. Dün geceden itibaren tüm mahallelerimizde tuzlama çalışmalarını başlattık bu çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Aynı zamanda yol açma çalışmalarımızı yağıştan daha çok etkilenen yüksek mahallelerimizden başlatarak İlçemizin tüm mahallelerinde ulaşım sıkıntısı yaşanmaması için karla mücadele etmekteyiz. Biz belediye olarak kar ve hava şartları nedeniyle vatandaşlarımızın mağdur olmayacakları sözünü verebilecek yeterlilikte olduğumuzu biliyoruz ve tüm ekiplerimizle 24 saat hizmete devam ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mahmet     2016-12-28 ALLAH AŞKINA TATİL OLSUN VALİ AMCA NOLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB öğrencileri Canik'te
AB öğrencileri Canik'te
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi