Advert
Advert

Gençler AB Desteğiyle düzenlenen Kariyer Rehberliği Toplantısını kaçırmayın!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun’daki Gençlerin İstihdamına Destek Olmak İçin AB Desteğiyle Kariyer Rehberliği Toplantısı Düzenliyor.

Gençler AB Desteğiyle düzenlenen Kariyer Rehberliği Toplantısını kaçırmayın!
Gençler AB Desteğiyle düzenlenen Kariyer Rehberliği Toplantısını kaçırmayın! Yalçın Karataş

21-22 Aralık 2016 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak toplantının programı sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki gün toplam dört kez tekrarlanacak. Program kapsamında öğrencilerle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye Ulusal Ajansı ve KOSGEB iş fırsatları, işe başvururken dikkat edilmesi gerekenler, Europass formatında öz geçmiş hazırlama, Avrupa Birliği’nden iş ve eğitim fırsatları ve nasıl girişimci olunabileceğine dair pratik bilgiler paylaşılacak. Etkinlik Samsun’daki bütün gençlere açık.
 
Sabah programları saat 10:00'da, öğleden sonra programları saat 14:00'de başlayacak. Program yaklaşık 75 dakika sürecek.Toplantıya Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er de katılacak.Öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için KYK yurtlarından servis kaldırılacak.
 
DEZÖDES Projesi üniversiteler ve istihdam politikaları ile ilgili çalışan diğer kurumlar arasındaki işbirliğini güçlendirerek dezavantajlı yüksek öğrenim öğrencilerine daha iyi hizmetler sunmayı ve dezavantajlı öğrencilerin işgücü piyasasına erişimini kolaylaştırarak Kurumun bu konudaki hizmet sunma kapasitesini artırmayı amaçlıyor.
 
Ankara merkezli yürütülen Projede ayrıca Adana, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya ve Samsun'da da yerel faaliyetler gerçekleştirilecek. Proje faaliyetleri arasında öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları, konferanslar, çalıştaylar, ilgili konularda ihtiyaç analizleri, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu çalışanlarına yönelik kapasite geliştirme çalışmaları, internet tabanlı Öğrenci Bilgi Sisteminin güçlendirilmesine yönelik bölgesel toplantılar, hizmet kalitesi standardı ve kontrol listesi oluşturulması, AB ülkelerindeki çalışmalara yönelik karşılaştırmalar, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki sosyal çalışmacılar, psikologlar ve İŞKUR meslek danışmanları için eğitimlerin yanı sıra AB finansmanlı bursların etki değerlendirmesi gibi araştırmalar da bulunuyor.
 
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile yürütülen ve kısa adı DEZÖDES (Dezavantajlı Öğrencileri Destekleme Projesi) olan Proje; Ocak 2016’da başladı. Toplam bütçesi 1.950.000 Avro olan Proje; Temmuz 2017’de tamamlanacak ve 18 ay sürecek. Daha fazla bilgi için: www.dezodes.org internet sitesi ziyaret edilebilir.
 
Toplantı Yeri: Samsun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi,
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
Tarihler: 21-22 Aralık 2016
Saat: 10:00 ve 14:00 (Program günde iki kez tekrarlanacak)
Program:
•    Açılış (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu)
•    İş Fırsatları ve Pratik Bilgiler (Türkiye İş Kurumu-İŞKUR)
•    Avrupa Beceriler Pasaportu ve Europass Belgeleri
    (Mesleki Yeterlilik Kurumu)
•    Avrupa Birliği Fırsatları (Türkiye Ulusal Ajansı)
•    Girişimciliğe İlk Adım (KOSGEB)

Servis Saatleri ve Güzergahları
 
10:20 - Ali Fuat Yurt Müdürlüğü - Atakum Yurt Müdürlüğü
10:35 - Gül Cemal Yurt Müdürlüğü - İlk Adım Yurt Müdürlüğü
12:00 - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi – Yurtlar (Dönüş)
13:20 - Ali Fuat Yurt Müdürlüğü - Atakum Yurt Müdürlüğü
13:35 - Gül Cemal Yurt Müdürlüğü - İlk Adım Yurt Müdürlüğü
16:00 - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi – Yurtlar (Dönüş    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Başkan Akgül STK temsilcileri ile buluştu
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı
Meslekten ihraç edilen polis memuru tutuklandı