Advert
Advert
Advert

İlkadım'dan Halep'e yardım eli

Samsun Haber - İlkadım Belediyesi ve Hayrat Vakfının iş birliği ile Halep için toplanan kömür yardımlarını taşıyan iki tır, bölgeye hareket etti.

İlkadım'dan Halep'e yardım eli

İlkadım Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşen uğurlama töreni, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hayrat Vakfı Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız, Hayrat İnsani Yardım Derneği Bölge Temsilcisi Murat Akoğlu ve Samsun İl Temsilcisi Ramazan Köseoğlu, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, Erol Köroğlu, Yahya Çınkıl ve Musa Yüksel, Birim Müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşların katılımı ile dualarla başladı. Hayrat Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız yaptığı açıklamada Suriye genelinde 50 depo ve ofiste temsilcileri ve gönüllüleri kanalıyla yardımların dağıtıldığını, Samsun'dan bölgeye bugüne kadar 12 tır kömür ve gıda yardımı gönderildiğini bildirdi.

BAŞKAN TOK; "MAZLUM VE MAĞDUR NEREDEYSE BİZİM KALBİMİZ ORADA OLUYOR"

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye binası önündeki uğurlama töreninde, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerinin bütün ihtiyaçlarının karşılanması için tüm ülkece bütün imkanlarımızla elimizden geleni sağlamak durumunda olduğumuzu belirtirken, "Mazlum ve mağdur neredeyse bizim kalbimiz, aklımız ve imkanlarımız orada oluyor. Sureye' de özellikle de Halep'te savaşın ortasında sıkışıp kalmış günahsız yavrular, yaşlılar, kadınlar ve siviller yardım beklerken biz de seyirci kalmayarak vatandaşlarımızın da desteğiyle yardımlarımızı yolluyoruz. Bu gün buradan 2 tır kömür Halep'e ulaştırılmak için yola çıkacak. Rabbim yola çıkan şoförlerimizin yolunu açık etsin. Bu tür yardımlar bundan sonraki süreçte de devam edecek. Bütün Samsunluları Halep'e yardım konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Yardımlarından dolayı vatandaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesi Kaybolan Sanatı Yaşatacak
Büyükşehir Belediyesi Kaybolan Sanatı Yaşatacak
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'dan Müsiad'a Ziyaret
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'dan Müsiad'a Ziyaret