Advert
Advert Advert Advert

Mübadiller Bakan Müezzinoğlu ile biraraya geldi

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) öncülüğünde oluşturulan heyet, Çalışma Bakanı ile öğle yemeğinde buluştu. Geçtiğimiz aylarda kurulan Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) tarafından oluşturulan ve bölgedeki il derneklerinin temsilcilerinden oluşan heyet, hükumetin Batı Trakya doğumlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından misafir edildi.

Mübadiller Bakan Müezzinoğlu ile biraraya geldi
Mübadiller Bakan Müezzinoğlu ile biraraya geldi Yalçın Karataş

Toplantıda Kardef ve derneklerin çalışmaları hakkında bilgi veren heyet, 2017 yılında yapılması ön görülen etkinlikler ve projeler hakkında Müezzinoğlu ile istişarelerde bulundu.

Ankara’daki toplantıda Ak parti Samsun milletvekili Dr.Ahmet Demircan, Ak parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Ak parti Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Samsun ,Sinop,Amasya,tokat ,Giresun illerinden Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu temsilcileri (Samsun mübadele derneği,Asarağaç derneği) ile Tokat Balkan Türkler Derneği , Tokat Erbağ Balkan Türkleri derneği, Ankara Lozan Mübadilleri Derneği  bakanlıktaki makamında  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile biraraya geldiler.

Bakan Müezzinoğlu'na Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun amaçları,kapsamı,hedefleri ve faaliyet gösterdiği iller hakkında  sunum yapıldı. Samsun,Sinop,Amasya,Tokat,Giresun illerindeki mübadil ve Balkan göçmeni insanlarımızın durumu,istek ve önerileri iletildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TMO 2017 fındığını satışa çıkardı
TMO 2017 fındığını satışa çıkardı
AK Parti ilçe kongreleri kaldığı yerden devam ediyor
AK Parti ilçe kongreleri kaldığı yerden devam ediyor