Advert
Advert Advert Advert

Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği 5. Olağan Kurulu yapıldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin 5. Olağan Kurulu’na katıldı.

Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği 5. Olağan Kurulu yapıldı
Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği 5. Olağan Kurulu yapıldı Yalçın Karataş

Samsun ili Arı Yetiştiriciler Birliği’nin faaliyetlerini yaklaşık 3 yıldır yakından takip ettiğini belirten Başkan Yılmaz, “Özel idarelerin kapanması ve ilçelerin Büyük Şehir Belediyemize bağlanmasından sonra, arı yetiştiricilerinin sorunları bizim de sorunumuz oldu. Bu dönemde elimizden geldiği kadar sizlere destek olmaya çalıştık. Üretmek çok güzel bir şey. Üretmek deyince akan sular duruyor. İnsanda önce kendisi için sonra insanlık için bir üretme sürecinde sürekli. Ürettiği takdirde insan güzelleşiyor. Ürettiği takdirde insan Allah’ın takdirini kazanıyor. Üretmeyen insan hem kendisine, hem çevresine hem de toplumuna sıkıntı veren, zarar veren, faydalı olmayan bir insan oluyor. Sizler üretiyorsunuz. Sadece geçinmek için değil,  bu işi meslek edinip bu işin faydalı olduğuna inandığınız, bu işin ekonomisine inandığınız için de üretiyorsunuz. Allah sizleri muvaffak etsin.” diye konuştu.

BİRLİK, BERABERLİK VE ÜRETİM VURGUSU
    Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini vurgulayan Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Türkiye 15 Temmuz’dan önce başlayan, sonrasında nedenini ve amacını çok daha iyi anladığımız hain saldırıların altında. Bu coğrafyada bize rahat vermek istemiyorlar. Ülkemizin kalkınmasını ve refahını istemeyen unsurlar, ülkemize yönelik her an haince saldırılarla ülkemizi karşı karşıya getiriyorlar. Bu ülke, şehitlerimizin canlarını vererek bize bıraktıkları bir armağan. Biz bu ülke için canlarımızı veriyoruz ve herkes de verir. Ama unutmayalım ki tüm bu saldırılar, bu ülkenin mamur edilmesini, kalkınmasını, zenginleşmesini istemeyen, zayıf, boynu eğik, ne denirse onu yapan bir ülke olmamızı sağlamak için yapılıyor. Onun için üretmeli ve durmadan büyümeliyiz. Oyunlarını üreterek bozacağız.”
   Toplantıya Vali Şahin ve Başkan Yılmaz’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir ile Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kaplan ve birlik üyeleri katıldı.
   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TMO 2017 fındığını satışa çıkardı
TMO 2017 fındığını satışa çıkardı
AK Parti ilçe kongreleri kaldığı yerden devam ediyor
AK Parti ilçe kongreleri kaldığı yerden devam ediyor