Advert
Advert Advert

Şeref Malkoç'tan TBMM Başkanı Kahraman'a ziyaret

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Denetçiler, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti.

Şeref Malkoç'tan TBMM Başkanı Kahraman'a ziyaret
Şeref Malkoç'tan TBMM Başkanı Kahraman'a ziyaret Yalçın Karataş
Advert

Başdenetçi ve Kamu Denetçileri TBMM tarafından seçilip görevlerine başladıktan sonra heyet olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret ettiler.
Ziyarette Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, 5 Aralık’ta yapılan devir teslim töreni programına katılmalarından dolayı Kahraman’a teşekkürlerini iletti. Malkoç,  Ombudsmanlığın Türkiye’de idare ile vatandaş arasındaki anlaşmazlıkları yargıya gitmeden önce hızla çözmeye çalışan kurum olduğunu belirtti. Vatandaşın hak arama kültürünün yaygınlaşması, iyi yönetimin gerçekleşmesi ve bürokratik oligarşi ile mücadele için çalışacaklarını vurguladı. Devletle vatandaş arasında köprü olacaklarını belirterek Ombudsmanlığın vatandaş için hacet kapısı olduğunu söyledi. Kurumun vatandaş nezdinde bilinmesinin çok önemli olduğunu belirten Malkoç, bu kapsamda illerde konferanslar, ziyaretler, STK’lar ile ortak çalışmalar ve halk buluşmaları yapacaklarını ifade etti.
Ulusal ve Uluslararası çalışmalarla kurumun bilinirliğini arttıracaklarını belirterek kendisini ve heyetini kabulünden dolayı Kahraman’a teşekkür etti.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman da Kamu Denetçiliği Kurumunun Meclis adına vatandaşların problemlerini çözmeye çalışan kurum olduğunu, Ombudsmanlığın bir nevi Meclisimizin halka dönük çözüm merkezi olduğunu vurguladı. Kurumun aktif olarak çalışması halinde idarenin de daha verimli çalışacağını belirten Kahraman Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ombudsman Malkoç’a ve heyetine çalışmalarında başarılar diledi.​

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu