Advert
Advert Advert

Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadı için yürüyecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı’nın 102’inci yıldönümünde, “Vefakar Gençlik, Cefakar Ecdadını Unutmayacak” sloganıyla başta Sarıkamış olmak üzere 81 ilde şehitlerini anacak.

Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadı için yürüyecek
Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadı için yürüyecek Yalçın Karataş
Advert

Sarıkamış’ta 8 Ocak’ta düzenlenecek “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşü’ne katılacak olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “81 ilimizde düzenleyeceğimiz Sarıkamış Şehitlerimizi anma programlarında binlerce gencimiz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacak” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, ‘Vefakar Gençlik, Cefakar Ecdadını Unutmayacak’ sloganıyla düzenleyeceği, 81 ilde düzenleyeceği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları”nda binlerce genç, Sarıkamış şehitleri için yürüyecek.
Sarıkamış Şehitleri’ni Anma etkinlikleri 6-7-8 Ocak 2017 tarihlerinde başta Sarıkamış olmak üzere 81 ilde gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında tüm illerde tiyatro, konferans, seminer ve korserler düzenlenecek. Ayrıca, 8 Ocak’ta başta Sarıkamış olmak üzere tüm illerde “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşü düzenlenecek.
“Binlerce gencimiz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacak”
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, anma programları çerçevesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce gencin, şanlı ecdadımızın gösterdiği büyük fedakarlığı yüreklerinde yaşayacağını söyledi.
102’inci Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı
Sarıkamış’ta düzenlenecek Anma Programı, 6 Ocak Cuma günü şehit ve gazi aileleri onuruna verilecek yemekle başlayacak. Sarıkamış Kazım Karabekir Camii’nde okunacak mevlidin ardından, Sarıkamış 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda bir meşaleli yürüyüş gerçekleştirilecek.
Anma Programı’nın ikinci günü olan 7 Ocak’ta ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katılacağı kardan heykeller sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.  Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki meşaleli kayak gösterisinin ardından ise ses sanatçısı Zara’nın da katılacağı bir konser düzenlenecek. Gece ise Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Tarihçi Prof. Dr. Erhan Afyoncu ile bir tarih sohbeti gerçekleştirilecek.
Etkinliğin son günü olan 8 Ocak Pazar günü ise Kızılçubuk Zirve ile Yukarı Sarıkamış Şehitliği arasında “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüşün ardından da bir anma töreni düzenlenecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenleyeceği anma programları kapsamında Sarıkamış’ta her yıl Kızılçubuk mevkiinden başlayarak Sarıkamış Şehitliği’nde sona eren yürüyüş programı, Kızılçubuk toplanma alanında yapımı süren gölet ve yol inşaatı nedeniyle bu yıl Kars merkezde gerçekleştirilecek.
Program kapsamında yaklaşık 5 bin kişi, başlangıç noktası olan Yenimahalle Garnizon Şehitliği’nde toplanacak. Katılımcılar yürüyüş boyunca; Şehit Er Asım Akçay sokak, Gazi Ahmet Muhtar Paşa caddesi, Faik Bey caddesi ve Kazım Paşa caddesi istikametlerini geçerek Ebul Hasan Harakani Külliyesi alanına gelecek. Yaklaşık 3 km uzunluğundaki yürüyüş, bu alanda yapılacak dua ve anma programı ile sona erecek. 

Sarıkamış
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!