Advert
Advert

İLKEM'li çocuklar kahramanlarımızı örnek alıyor!

İlkadım Belediyesi'ne ait İLKEM'de eğitim gören çocuklar, yabancı çizgi film kahramanlarını değil, Ömer Halis Demir, ve Feti Sekin gibi vatansever gerçek kahramanları örnek alarak yetişiyor.

İLKEM'li çocuklar kahramanlarımızı örnek alıyor!
İLKEM'li çocuklar kahramanlarımızı örnek alıyor!

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kadifekale, Yaşardoğu ve Derebahçe Etüd Merkezlerinde eğitim gören çocuklar milli ve manevi değerlerle yetiştiriliyor.

HEPSİ BİRER ÖMER HALİS DEMİR, FETİ SEKİN
İLKEM (İlkadım Etüd Merkezi)temel eğitim bilgilerinin yanı sıra milli ve manevi ilimlerle de kuşatılan çocuklar, aldıkları eğitimlerle ülkesine, devletine ve bayrağına sevdalı nesiller olarak hayata hazırlanıyor.  
15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halis Demir ve İzmir’in Bayraklı ilçesindeki adliye binasına düzenlenen bombalı araç saldırısında canını hiçe sayarak mermilerin üzerine koşan Fethi Sekin gibi kahramanları kendilerine örnek alıyor.  Giydikleri asker ve polis üniformalarıyla  kurslara katılan öğrenciler,  büyüdüklerinde Ömer Halis Demir ve Feti Sekin gibi asker ve polis olmak istediklerini ifade etti.

ÇOCUKLAR GERÇEK KAHRAMANLARI ÖRNEK ALIYOR
Türkiye'nin Ömer Halis Demir ve Fethi Sekin gibi ülkesi ve milleti için ölümü göze alan sayısız nice kahramanlar yetiştirdiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Belediye olarak İLKEM etüd merkezlerimizde temel eğitimin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştiriyoruz. Yarınların Türkiye'sinin büyükleri olacak yavrularımızın eğitimini çok önemsiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra çocuk ve gençlerimiz yabancı çizgi film kahramanlarını değil, bu ülkenin gerçek kahramanlarını örnek alıyor. Çocuk ve gençlerimizden çok ümitliyiz. Bu manada belediye olarak ülkesine, milletine ve bayrağına sevdalı nesillerin yetişmesi için çocuklarımıza tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal, Samsun’da kadın üyelerle buluştu
Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Habibe Öçal, Samsun’da kadın üyelerle buluştu
Adana Tüyap'da gelinlik defilesi
Adana Tüyap'da gelinlik defilesi