Advert
Advert

Başkan Genç: Türkiye daha etkin yönetim modeline kavuşacak

Yeni Anayasa değişikliğini değerlendiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gelişen ve büyüyen Türkiye'nin günümüz şartlarına daha uygun bir anayasaya ihtiyaç duyduğunu belirterek, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile Türkiye'nin daha etkin bir yönetim modeline kavuşacağını söyledi.

Başkan Genç: Türkiye daha etkin yönetim modeline kavuşacak
Başkan Genç: Türkiye daha etkin yönetim modeline kavuşacak

Canik Belediyesi'nde her hafta yapılan Müdürler Toplantısı bu hafta başında da Başkan Osman Genç idaresinde gerçekleşti. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda geçen hafta yapılan ve bu hafta yapılacak çalışmaların görüşülürken, Başkan Osman Genç, yeni anayasa görüşmelerini değerlendirdi. Başkan Genç, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile Türkiye'nin daha etkin bir yönetim modeline kavuşacağını söyledi. 

'TARİHİ ÖNEME SAHİP DÖNÜŞÜM'
Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin 1. tur oylamasına ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Genç, "TBMM'deki anayasa görüşmelerinde birinci tur görüşmeleri sona erdi. İnanıyorum ki ikinci tur görüşmeleri de sorunsuz tamamlanacak ve yeni anayasa değişikliği milletimizin önüne gidecek. Aziz milletimizin referandumda yeni anayasaya evet diyeceğine yürekten inanıyorum. Bu ülkemiz ve milletimiz için tarihi öneme sahip bir dönüşümdür" dedi.

'YENİ ANAYASAYA EVET'
Gelişen, büyüyen Türkiye'nin günümüz şartlarına daha uygun bir anayasaya ihtiyaç duyduğunu belirten Başkan Genç, "10 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimizin oylarıyla cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Türkiye yeni bir döneme girdi. Siyasi istikrar, güçlü ve etkin yasama denetimi için Milli Anayasaya milletimizin ve bizim cevabımız evettir. Yeni anayasa ile daha güçlü bir Türkiye milletimizi bekliyor" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Talisca Ocak'ta Çin'e gidecek
Talisca Ocak'ta Çin'e gidecek
Cengiz Aytmatov OMÜ'de Anıldı
Cengiz Aytmatov OMÜ'de Anıldı