Advert
Advert Advert

Başkan Yılmaz'dan çarpıcı sanayi mahallesi yorumu

Sanayi Mahallesi'nin kentin imajını kötü etkilediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'umuzun havaalanından gelirken en kötü yeri Sanayi Mahallesi. İnsanca yaşama şartları o mahallede yok. Biz onların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz " dedi.

Başkan Yılmaz'dan çarpıcı sanayi mahallesi yorumu
Başkan Yılmaz'dan çarpıcı sanayi mahallesi yorumu Yalçın Karataş
Advert

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesine bağlı mahalle muhtarlarını ağırladı. Mahallelerindeki yol, su ve diğer sorunlar ile ilgili talep ve isteklerini ileten muhtarlara Başkan Yılmaz, sorunların en kısa sürede çözüleceğini ve taleplerin gerçekleştirileceğinin sözünü verdi. 
 İNSANCA YAŞAMA ŞARTLARI O MAHALLEDE YOK
    Sanayi Mahallesi sorunu ile ilgili de konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Havaalanından araba ile şehrimize gelen her kişi etrafa bakarak geliyor ve şehir ile ilk intibası o zaman oluşuyor. Bizim Samsun'umuzun da havaalanından gelirken ki en kötü yeri Sanayi Mahallesi. İnsanca yaşama şartları o mahallede artık yok. Biz o mahallemiz için şimdi Tekkeköy'ün bir yerinde TOKİ'ye konut yaptırıyoruz. Ancak orada istenen kendi bulundukları yere konut yapılması. Yerlerini istedikleri kişiye satsınlar. Ama oraya konut olmaz. Sanayi parseli ve sanayi içinde olduğu için konut yapılması mümkün değil. Biz bunu anlatamıyoruz. Diyorlar ki Başkan bizi buradan çıkaracak sanayicilerden birine verecek. Yer sizin yeriniz kime isterseniz satın. Ama yolun kenarına orada konut olmaz. Biz bunu diyoruz” ifadelerini kullandı. 
KANALİZASYON SUYUNUN İÇİNDE OYNAYAN YAVRULARIMIZ OLUYOR
    Acil durumlarda mahalleye girmenin mümkün olmadığını da söyleyen Başkan Yılmaz, "Evler bildiğiniz iç içe curcuna gibi. Allah korusun bir yangın olsa itfaiye aracının oraya girmesi mümkün değil. Bazen kanalizasyon sıkıntısı yaşanıyor. Kanalizasyon patlıyor ve küçücük yavrularımız o kanalizasyon suyunun içinde oyun oynuyor. Bu çağda bunlar olacak işler mi? SASKİ ekiplerimiz oraya gidip tamir yapamıyor. Biz istiyoruz ki orayı temizleyelim. Vatandaşlarımız da oradaki parsellerinin bedelleriyle Tekkeköy'de TOKİ'nin yapacağı yerlerde ev sahibi olabilirler. Okulu, sağlık ocağı spor alanı olmayan bir yerde vatandaşlarımız oturuyor. Biz onların da daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Tek derdimiz bu. Şehrimizin imajı için de oranın yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Sevgili muhtarlarımız sizler de fırsat bulduğunuz yerde bunları anlatın" diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu