Advert

Kınalı kuzuları Başkan Tok askere uğurladı

Samsun Haber - Samsun Kamalı mahallesindeki asker adaylarına 'Allah'a ve vatana kurban olsun' diyerek kına yakılarak dualarla askere uğurlandı.

Kınalı kuzuları Başkan Tok askere uğurladı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Kamalı Mahallesinde yapılan asker uğurlamasına katılarak askere gidecek gençlerin sevincini paylaştı.


Samsun Kamalı Mahallesinde yapılan asker uğurlamasına katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, askerlere tatlı dağıtıp kınalarını yaktı.  Vatani görevini ifa etmek üzere Mehmetçiklerle  tek-tek ilgilenerek sohbet etti.  Başkan Tok’u karşılarında gören askerler ve mahalle sakinleri büyük sevinç yaşadı. 

"VATAN NÖBETİ NAMUSTUR."
Vatani görevini yerine getirmek için sabırsızlandıklarını söyleyen askerler, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un bu gurur verici günlerini paylaştığı için çok mutlu olduklarını belirttiler. Türk Bayraklarını gece boyunca ellerinden düşürmeyen askerler ve mahalleliler Başkan Tok ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

BAŞKAN TOK; “BİZİM KAHRAMANLARIMIZ HAYALİ DEĞİL”
Coşku ve sevincin bir arada yaşandığı uğurlama töreninde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yaptığı konuşmada; “İşte biz bu yüzden büyük bir milletiz. Her gün bombalar patlıyor, sınır ötesinde harekâtlarımız sürüyor, İçerde ve dışarda hainler kalleş planlarını yapıyor ama, biz yine de kınalı kuzularımızı askere yollarken ağlamak yerine büyük bir coşku ve gururla yolluyoruz. Bu yüzden bizim dünyanın büyük güçlerinde ki gibi algı yaratan hayal ürünü kahramanlarımız değil, Ömer Halis Demir, Fethi Sekin ve tankları çıplak elleriyle durduran gerçek kahramanlarımız var. Sizinle ne kadar gurur duysak azdır. Vatan görevi en kutsal görevdir. Bizde Asker Ocağı Peygamber Ocağıdır, bu görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinizi biliyorum ve sizi önce Allah’a sonra Silahlı Kuvvetlerimize emanet ediyorum.” dedi.

asker samsun haber samsun haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir'den Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu Konseri
Büyükşehir'den Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu Konseri
Geleceğin tiyatrocuları Canik'te yetişiyor
Geleceğin tiyatrocuları Canik'te yetişiyor