Advert

Canik'ten kadınlara girişimcilik belgesi

Geçtiğimiz günlerde Canik Belediyesi ile KOSGEB arasında imzalanan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" protokolü ardından gerekli eğitimlerini tamamlayan kadın girişimciler sertifikalarını aldı.

Canik'ten kadınlara girişimcilik belgesi
Canik'ten kadınlara girişimcilik belgesi Yalçın Karataş
Advert

Canik Belediyesi ile KOSGEB arasında, yeni istihdam alanları oluşturmak ve genç girişimcilerin kendi iş yerlerini açmalarını teşvik etmek amacıyla imzalanan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" protokolünün ardından ilk girişimci kadınlar belgelerini aldı. Kendi işinin patronu olmak isteyen esnaf ve sanatkar adaylarına büyük fırsat sunan eğitime katılan bayanlar için Canik Belediyesi meclis Salonu'nda belge töreni düzenlendi.

AMAÇ, YAŞAM STANDARTINI YÜKSELTMEK
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, Canik Kadın Girişimciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Filiz Yavuz ile Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün'ün katıldığı törende girişimcilik eğitiminin önemine dikkat çekildi. Törende konuşan Başkan Osman Genç, yerel yönetim olarak vatandaşların her alanda yaşam standartlarını yükseltmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ÖNEMLİ
KOSGEB ile imzaladıkları protokolün özellikle girişimcilik ruhu taşıyan kadınlar için önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Amacımız ilçemizde istihdamı artırmak kadar, özellikle kadınlarımızın ekonomik anlamda güçlenmesini de sağlamaktır. Belediye olarak kurduğumuz Proje Geliştirme Birimimiz kadınlarımızın ve gençlerimizin hizmetinde. Ben inanıyorum ki bu eğitimlerden yüzlerce insanımız yararlanacaktır. Bu anlamda bu eğitim imkanını sağlayan KOSGEB'e özellikle teşekkür ediyorum" dedi.

HERKES YARARLANMALIDIR
KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu da, "KOSGEB olarak insanlarımızın yeni işler kurmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu anlamda girişimcilik eğitimi, özellikle girişimcilerimizin bir adım önde olmasını sağlıyor. Bu eğitimden yeni iş kurmak isteyen herkes mutlaka yararlanmalıdır. Protokol imzalayarak, bu eğitimlere katkı sağlayan Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KADINLARA ÇAĞRI
Kadınların hem sosyal hem de ekonomik anlamda güçlenmesini arzu ettiklerini ve bu yönde çalıştıklarını belirten Canik Kadın Girişimciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Filiz Yavuz da, "Girişimci ruhuna sahip tüm kadınlarımıza buradan çağrı yapıyorum. Canik Belediyemiz ve KOSGEB arasında imzalanan protokolle verilen bu girişimcilik eğitimi kadınlarımız için bir fırsattır. Gelin bu eğitimlerden yararlanın" diye konuştu.
Törende konuşmaların ardından Başkan Genç ve KOSGEB Müdürü Dursunoğlu tarafından girişimcilik eğitimini tamamlayan kadınlara Katılım Belgeleri verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek