Advert
Advert Advert

Asansörcülerin yeterlik belgesi almak zorunlu oldu!

24.03.2016 tarihli Resmi Gazete’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan “Meslekî Yeterlilik Kurumu Meslekî Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ”de yer alan 8 meslek grubu mensubundan Asansör Bakım ve Onarımcısı, Asansör Montajcısı personelinin 25.03.2017 tarihinden itibaren “Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaları zorunlu hale gelmiştir.

Asansörcülerin yeterlik belgesi almak zorunlu oldu!
Asansörcülerin yeterlik belgesi almak zorunlu oldu! Yalçın Karataş
Advert

Sektörde çalışan personelin bu tarihten itibaren Mesleki Yeterlilik Kurumu Ulusal Yeterlilikleri kapsamında Mesleki Yeterlilik Belgesi olmadan çalışmaları mümkün olmayacaktır.
 
Odamız Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından “Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği” çerçevesinde yetkilendirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Sınavı ve sınava hazır hale gelebilmeleri amacı ile çalışanların bu sınavlarda zorluk yaşamamaları ve yaptıkları işleri daha iyi kavrayabilmeleri amacı ile Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi olarak Asansör Bakımcı ve Onarımcılarına yönelik bilgilendirme semineri düzenledi.

Seminer ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın “Odamızın önümüzdeki günlerde zorunlu olarak uygulamaya girecek olan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı için hazırlandığını ve Samsun’da Asansör bakım onarımcısı sınavı yapmak için hazırlıklarını tamamladığını” belirterek “ Bölgemizdeki Asansör firmalarında çalışan personelin uzak illere gitmeden Samsun’da sınava girmeleri için büyük çaba sarf ettiklerini ve yakında sınav başvurularının alınmaya başlayacağını” söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu