Advert
Advert Advert

Samsunspor’un hafızası bu kitapta olacak!

Samsunspor'un 1989 yılında Havza yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbol adamlarını ölümsüzleştirmek adına Anıt Projesi için çalışmalarını sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kırmızı-beyazlı kulübün 1927'den başlayan tarihini kitaplaştırmak için de çalışmalara başladı.

Samsunspor’un hafızası bu kitapta olacak!
Samsunspor’un hafızası bu kitapta olacak! Yalçın Karataş
Advert

Samsunspor Anıtı için çalışmalarını hızlandıran Canik Belediye Başkanı Osman Genç, söz verdiği Samsunspor Kitabı için de çalışmalara başladı. Başkan Genç, Samsunspor'un 1927 yılından itibaren tarihini içerecek kitap için belediye binasında spor adamları ve tarihçilerle toplantı yaptı. Toplantıya Başkan Genç'in yanısıra Başkan Yardımcısı Alican Usta, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün, Tarihçi Baki Sarısakal, spor yazarları Resul Akçay ve Ercüment Gül katıldı.

GENÇLER ŞANLI TARİHİ ÖĞRENECEK
Toplantıda Samsunspor Kitabı ile ilgili fikir alışverişinde bulunurken, Samsunspor tarihinin büyüklüğüne de dikkat çekildi. Kitap ile ilgili Samsun spor camiasından ve tarihçilerden faydalanacaklarını dile getiren Başkan Genç, anıt projesinin yanısıra Samsunspor tarihini anlatan kitabı da en kısa sürede hazırlayacaklarını söyledi. Genç, "Ortaya çıkaracağımız kitap ile çocuklarımız ve gençlerimiz  Samsunspor'un şanlı tarihini daha iyi öğrenecek" dedi.

SAMSUNSPOR'UN TARİHİ HAFIZASI
Kitabın Samsunspor'un 1927 yılından itibaren bugüne kadar ki yaşadığı her şeyi, acısını, hüznünü, güzellikleri, coşkuları, başarıları içereceğini ifade eden Başkan Osman Genç, "Kitap çalışmamızı hızlandırdık. Şehrimizin hafazısı gibi, bu şehrin markası olan Samsunspor'umuzun geçmiş hafızasını da unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bir bakıma Samsunspor’un hafızası olacak olan bu eser, özellikle çocuk ve gençlerimize kulübümüzün büyüklüğünü anlatacak ve çocuklarımıza Samsunspor sevgisini aşılayacak. İnşallah bu eseri de Samsunspor’umuza kazandıracağız" diye konuştu. 

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR
Öte yandan Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in gerek Havza’da yapılacak anıt çalışması, gerekse de Samsunsporun tarihini ortaya çıkaracak kitap çalışması Samsunspor taraftarlarından, spor camiası ve yazarlarından, arşivcilerden takdir görürken, özellikle sosyal medyadan Başkan Genç’e teşekkür mesajları yağdı.

osman genç samsunspor samsun haber samsun haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu