Advert
Advert Advert

Samsunspor yine masaya yatırıldı!

Samsun Valiliği ve Samsunspor iş birliğiyle bir otel de düzenlenen, ‘Spor ve Samsunspor’ konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda Samsunspor başkanı Erkut Tutu'nun açıklamaları damga vururken, Vali Şahin'de "Samsunspor markasını bizim çok öne çıkarmamız gerekiyor. Samsunspor'u ayağa kaldıracağız. " dedi.

Samsunspor yine masaya yatırıldı!
Samsunspor yine masaya yatırıldı! Yalçın Karataş
Advert

 Samsunspor’un mevcut sorunlarını çözmek ve Samsunspor’a destek olmak amacıyla ‘Spor ve Samsunspor’ konulu toplantı açılışında bir konuşma yapan Samsunspor Başkanı Erkut Tutu yaptığı konuşmasında, “Toplantıya çağırırken korkuyla davet ettik. İnsanlar yine para mı isteyeceğiz diye düşünür diye endişelendik. Her şeyde olduğu gibi birlik ve beraberlik her türlü başarıyı beraberinde getirecektir. Buradaki birlikteliğimiz bizi bu sonuca getirecektir. Türkiye'nin en güzel statlarından birisi Samsun'da yapılıyor. Stat tamamlanınca Türkiye'nin en büyük spor kentlerinden birisi olacağız. Samsunspor 3 sezondur puan silme cezalarıyla karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi de mali kriterlerdi. Bu sene 162 dosyayla başlayan bu süreci kazasız, belasız atlattık. Puan silme cezası almadık. Bu sene hedefimizde ligi en iyi şekilde bitirmek var. Ama bir dahaki sene Süper Lig'e çıkmak için mücadele edeceğiz. İnşallah bu takım Süper Lig'e çıktığında Samsun'un tanıtımına, sportif değerlerine, spor tesislerine ve yatırımlara çok daha büyük katkı sağlayacaktır. Katılımınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz." dedi.
 
      Vali Şahin ise yaptığı konuşmasında, ”Samsun milli mücadelenin başladığı bir şehirdir. Samsun güzel bir kenttir. Spor adına üzerine yük yüklendiği için spor kenti özelliğini çok daha ağır hissediyor. Birkaç ay sonra şehrimiz çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaktır. Dünyada üçüncü olan işitme engelliler olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak olması, gerçekten gurur verici bir olaydır. Başta ben, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri, kamu yöneticileri, özel sektör, işadamları ve vatandaşlarımızın her biri Samsun’a özellikle haziran ayından itibaren gelmeye başlayacak olan spor adamları, sporcular, gazeteciler ve misafirleri çok güzel ağırlayıp uğurlamamız gerekiyor. Samsunsporun son maçtaki başarılı oyunu bizi gururlandırdı ve ümitlendirdi. Başta Samsunspor Başkanı ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlar ciddi gayret ve çaba sarf ediyorlar. Bu kadar gayret gösteren bir arkadaşımıza duyarsız kalmamız gerçekten kabul edilemez. Onun içinde biz bir şekilde Samsunspor'u ayağa kaldıracağız.
 
        Samsunspor markasını bizim çok öne çıkarmamız gerekiyor. Biz Samsun’u daha çok duyuracaksak bu kaçınılmaz bir şekilde futbol ile oluyor. Bizim ligde voleybol, basketbol takımlarımız var. Ama bakıyoruz futbolsuz Samsunsporsuz bir şey olmuyor. Onun için her hâlükârda çok daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Diğer taraftan Samsun'lu bir spor bakanımız var ve biz Samsunspor'u birinci ligde bile tutamıyoruz. Bu kabul edilir bir şey değil. Kombine bilet satışlarının desteklenmesi gerekiyor. Kombine biletlerini sizlerden istirhamım, çevrenizdeki dostlarınıza ve arkadaşlarınıza kombine bilet almaları konusunda teşvik etmenizdir. Samsunsporun çok ciddi bir borcu var. 2014 yılındaki borç toplamımız 66 milyon 453 bin lira, 2017 yılındaki toplam borcumuz ise çok gayretlere rağmen ancak 45 milyon 900 bin liraya düşmüştür. 2014 yılındaki futbolcu borç toplamı 28 milyon 900 bin liradır. 2017 yılında ise sadece 7 milyon 600 bin liradır. Mücadelelerinden dolayı arkadaşlara teşekkür ediyorum. 2017 yılındaki devlet borç toplamı 13 milyon 500 bin lira, Kazım YILMAZ’ın alacakları 13 milyon 753 bin lira, cari ve eski yönetici alacakları 4 milyon 800 bin lira, mevcut oyuncuların alacakları ise 6 milyon 150 bin lira, kalan davalarda devam eden oyuncu borçları 7 milyon 620 bin lira. Bizim toplam borcumuz 45 milyon 993 bin liradır. Tüm bu borçlar bir şekilde yönetilebilir. Yeterki birliktelik içerisinde hepimiz destek olalım, yardımcı olmaya çalışalım. 
 
        Samsun Samsunspor'un süper ligde olmasını görmek istiyor. Onun için bizim bu mücadeleyi başarıya taşımamız ve süper lige çıkmamız gerekiyor. Stadımız inanılmaz güzel oldu. İnşallah başarılı bir şekilde orayı kullanırız. Mutlak suretle sporcu arkadaşlarımızın da canını dişine takıp mücadele etmesi gerekiyor. Kendimi Samsunspor taraftarı olarak gördüğüm için bunları rahatlıkla söyleyebiliyorum. Samsun’un ülke gündeminde, hatta uluslararası gündemine taşımanın yolunun Samsunspor olduğunu bilirsek bu şehirde yatırım yapan, bu şehirde para kazanan insanların biraz daha bakış tarzını değiştirmelerini umuyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Editörün notu: Samsunspor için yapılan fakat sonuç çıkmayan toplantıların dışında inşallah bu son yapılan toplantının olumlu sonuçlar çıkmasını arzu ediyoruz.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!
Bel fıtığı tedavisi korkulu rüyanız olmasın!