Advert

ÖTV'siz yatlar, CNR Avrasya Boat Show’a ilgiyi artırdı

Samsun Haber - Vergi teşvikleri, düşük peşinat ve 60 aya varan vadeli satışlar CNR Avrasya Boat Show’a olan ilgiyi artırdı. CNR EXPO Yeşilköy’de 19 Şubat’a kadar devam edecek fuarı, ilk üç günde 20 binin üzerinde yerli ve yabancı tekne tutkunu ziyaret etti.

ÖTV'siz yatlar, CNR Avrasya Boat Show’a ilgiyi artırdı

DENTUR Başkanı Alparslan Sirkecioğlu, “Vergi teşvikleri sektörde ve CNR Avrasya Boat Show’da sinerji yarattı. Geçtiğimiz yıla göre fuarda yaklaşık yüzde 20 ziyaretçi artışı oldu” dedi.
Yat, kotra ve teknelerde ÖTV’nin sıfırlanması ve KDV'nin yüzde 1'e indirilmesinin hemen ardından düzenlenen CNR Avrasya Boat Show-11.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı deniz severlerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 19 Şubat’a kadar devam edecek fuarı, ilk üç günde 20 binin üzerinde yerli ve yabancı tekne tutkunu ziyaret etti. Fuar ve sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) Başkanı Alparslan Sirkecioğlu, şöyle konuştu: “Vergi teşvikleri ile Türk bayrağı taşımak isteyen Türk tekne sahipleri yüzde 27,4’ü bulan vergi yükünden kurtarıldı. Yeni düzenleme ile Türk tekne sahipleri yüzde 1 KDV ile Türk bayrağı taşıma imkanı elde ettiler. Bu düzenleme sektörde ve CNR Avrasya Boat Show’da sinerji yarattı. Geçtiğimiz yıla göre fuarımızda yaklaşık yüzde 20 ziyaretçi artışı oldu. Özellikle fuarımıza alıcı olarak gelen ziyaretçideki artış fuar katılımcılarını memnun etti.”

“Türk bayrak kullanımı amatör denizciliğin de önünü açacak”
Karina Yatçılık Satış ve Pazarlama Direktörü Uğur Şahin, vergi teşvikinin etkisi ile fuara olan ilginin arttığını belirterek, “CNR Avrasya Boat Show, alıcılarımıza düzenlemeyi tüm detayları ile paylaştığımız bir platform oldu. Düzenlemenin alıcıları memnun ettiğini gözlemliyoruz. Düzenlemeye yalnızca vergi teşviki olarak bakmamak lazım. Özellikle amatör denizcilerimizin önü ciddi anlamda açıldı. Yabancı bayrak taşıyan teknelerin 5 yılda bir yurt dışına çıkma zorunluğu vardı. Gümrük izni olmadan yabancı bayrak taşıyan tekneyi sevk etmeniz mümkün değildi. Bu gibi yaptırımlar özellikle 10 metre civarında uzunluğu olan tekneleri zorluyordu. Türk bayrağı ile bütün bu yaptırımlar son bulacak” dedi. Düzenlemenin piyasayı hareketlendirdiğine de dikkat çeken Şahin, “CNR Avrasya Boat Show, hem vergi teşvikleri hem de sezona yaklaştığımız bir döneme denk gelmesi nedeni ile tekne satın almak isteyenler için en doğru zaman oldu” dedi.

Ruslar jakuzili yatları seviyor
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde düzenlenen fuarda, 25.5 metrelik uzunluğuyla CNR Avrasya Boat Show’un en büyük teknesi olarak öne çıkan Princess 82’ye en çok Ruslar ilgi gösteriyor. Princess Teknik Servis Müdürü Recep Akaslan, Rusların özellikle jakuzili yatları sevdiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesi Kitap Fuarı'na büyük ilgi
Bafra Belediyesi Kitap Fuarı'na büyük ilgi
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Büyükşehir'de
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Büyükşehir'de