Advert

Başkan Dündar: Çarşamba'yı yüksek öğrenim alanı yapmak istiyoruz

Samsun Haber - Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nde yapılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senato Toplantısı’na katılmak üzere Çarşamba İlçesi’ne gelen Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ı makamında ziyaret ettikten sonra bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Başkan Dündar: Çarşamba'yı yüksek öğrenim alanı yapmak istiyoruz

Başkanlık makamında bir süre görüşen OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ardından Göl Restoranda düzenlenen yemek programında Kaymakam Mustafa Güney, Rektör Yardımcısı Prof Dr. Vedat Ceylan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil,  Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Halit Doğan, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Turan Bilgin, Çarşambalılar Derneği yöneticileri Diş Hekimi Hüseyin Avni Özdemir, Eczacı Ömer Bir  ve senato üyeleriyle bir araya geldiler. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Belediye Başkanı Hüseyin Dündar Çarşamba İlçesi’nde bulunan fakülte, meslek yüksek okulları ve sosyal tesislerde incelemelerde bulundular.

BİLGİÇ, “YENİ FAKÜLTE BİNASI GÜZEL OLMUŞ”
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin Çarşamba İlçesi’nde bulunan fakülteler, meslek yüksek okulları ve sosyal tesislerini ziyaret eden Rektör Bilgiç ve Başkan Dündar, yeni yüksek öğrenim yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Önümüzdeki öğretim yılında eğitim ve öğretime açılması beklenen İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülte binasını inceleyen Rektör Bilgiç, “Bina çok kullanışlı ve güzel olmuş, yakın zamanda yeni bölümlerle hizmete açacağız” şeklinde konuştu. 

BAŞKAN DÜNDAR, “ÇARŞAMBA’YI YÜKSEK ÖĞRENİM ŞEHRİ YAPMAK İSTİYORUZ”
Belediye Başkanlığında 3. dönemi olduğunu hatırlatan Başkan Dündar, “Bizim hayalimiz Çarşamba’yı yüksek öğrenim şehri yapmak. Bu yolda son 5 yılda çok önemli gelişmeler kaydettik. Sayın Rektörümüzün de olurlarıyla ilçemize yeni yüksek öğrenim yatırımları kazandırmak istiyoruz.” dedi. 

REKTÖR BİLGİÇ’TEN GÜNEŞDOĞDU’YA VEFA
Rektör Bilgiç, Başkan Dündar ve katılımcılar Göğceli Camiini ziyaret ettikten sonra geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Ondokuz Üniversitesi Çarşamba Kampusu’nun kurucusu Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu kabri başında ziyaret ederek dua ettiler. 

Çarşamba Belediyesi Çarşamba Belediyesi Haberleri Hüseyin Dündar Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesi Kitap Fuarı'na büyük ilgi
Bafra Belediyesi Kitap Fuarı'na büyük ilgi
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Büyükşehir'de
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Büyükşehir'de