Advert Advert

Asarcık'a 3 Yılda 26 Milyon Lira Yatırım Yaptık

Asarcık İlçesi’nde muhtarlara seslenen Başkan Yılmaz, “Hayatın içinde olduğunuz için doğru saptamalarla bizi yönlendirebilirsiniz. Sizlerin önerilerinize samimi olarak ihtiyaç duyuyorum” dedi.

 Asarcık'a 3 Yılda 26 Milyon Lira Yatırım Yaptık
 Asarcık'a 3 Yılda 26 Milyon Lira Yatırım Yaptık Yalçın Karataş

  Samsun Valiliği'nin organizasyonuyla Asarcık ilanları gerçekleştiği muhtarlarla buluşma toplantısı Halil Bilici Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapıldı.
    Toplantıda Asarcık İlçesi muhtarlarına hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asarcık'ta oğlu 3 yıldır planladıkları zamanlarda güzel işler yaptıklarını belirterek, "Bu çalışmaların ağırlıklı olarak, kanalizasyon, su gibi hizmetlerle, köy içi geçişler ve düzenlemelerden oluşuyor. Köylerinizin içini kasabalaştırarak kötü görüntülerden uzaklaştırmayı ve mağduriyetleri kaldırmaya yönelik önceliklerimiz oldu. Hizmet bizim işimiz. Hizmet etmek için bize bu görevi verdiniz. Biz Türk halkının önüne çıkmışız demişiz, lütfen seçiniz. Talibiz. Bunu zorla kimse getirmedi bizi. Bizden öncekilerden daha iyisini yapacağız diyerek geldiysek bunu yapmak sağdudayız. Elbette ki eksiklikleriniz de bence bu geçmiş dönemi çok iyi geçirdik ve iyi bir hizmet performansı ortaya koyduk. İnşallah seçime kadar olan 2 senelik dönemi aynı tempoda geçireceğiz. Eksik olarak bunları gidereceğiz. "Diye konuştu.

                          ÖNERİLERİNİZE İHTİYAÇ DUYUYORUM
  Önümüzdeki İki sene içerisinde yeni hamleler yapacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz; “Bu hamleleri sizlerin tecrübesinden faydalanarak yapacağız. Sizler tatbikatın içinde olduğunuz için, rençber olduğunuz için, hayatın içinde olduğunuz için doğru saptamalarla bizi yönlendirebilirsiniz. Böylece güzel şeyler ortaya çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu konuda biraz daha istekli olur yani daha fazla arayan, isteyen, talep eden, proje getiren birtakım ısrarlı arayışların içinde olmanız çok önemli. Bu konuda sizlerin önerilerinize samimi olarak ihtiyaç duyuyorum. Bu geçtiğimiz 3 sene içerisinde Büyükşehir Belediyesi olarak 19.5 milyon lira Asarcık’a para harcamışız. 6.5 milyon lira da SASKİ olarak bir yatırım yapılmış. Toplam da 26 milyon liraya yakın para harcanmış Asarcık için. Bu önemli bir yatırım miktarı. Helalı hoş olsun Asarcık için. Devletimizin de yönlendirmesi ve katkısıyla bu hizmetleri yapabildik. Eksikliklerimiz var diyen arkadaşlarımızın tüm eksikliklerini de önümüzdeki iki sene içerisinde çözeceğiz inşallah. Yani siz değerli muhtarlarımızı mahcup etmeyeceğiz. İhtiyaç tabii ki bitmiyor. Hayat devam ettiği sürece problemler her zaman olacaktır ama Asıl olan akıllıca bir takım hizmetleri ve yatırımları yapma yolunda bir gayret içerisinde olmamız.“ Şeklinde konuştu.

                         TÜRK HALKI’NIN FERASETİNE İNANIYORUM
     Konuşmasının sonunda 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma da değinen Başkan Yılmaz, sözlerini şu şekilde sonlandırdı;  “Hepinizin de bildiği gibi 16 Nisan'da bir referandum var. Bu referandumda yeni anayasa oylanacak. Bir kısım insanlar evet, bir kısım insanlar hayır diyecek. Bu gayet doğal. Arkadaşlar yapılmış olan anayasa 35 sene önce yapılmış olan bir Anayasa. 1982'de Türkiye'nin nüfusu 45 milyon idi bugün 80 milyon. 35 milyon daha artmış Türkiye'nin nüfusu. Türkiye 2 katı büyümüş. Bu elbise artık dar geliyor bu ülkeye. Ben Türk halkının sağduyusuna, ferasetine yürekten inanıyorum. 17 Nisan Günü inşallah bu Türk milleti ne büyük bir Millet ki yine gereğini yaptı diyeceğiz.”
   Toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asarcık Kaymakamı Ömer Kıraç, , İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, daire başkanları, meclis üyeleri ve Asarcık ilçesi muhtarları katıldı.

YUSUF ZİYA YILMAZ ASARCIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu