Advert
Advert Advert

Samsun'da 2. Pastacılık Festivali yapılacak

Butik pastacı Zümra Uludoğan ve Empati Organizasyon tarafından düzenlenen Master Of Cake Pasta Yarışması'nın ikincisi 20-21 Mayıs tarihleri arasında Samsun'da gerçekleşecek.

Samsun'da 2. Pastacılık Festivali yapılacak
Samsun'da 2. Pastacılık Festivali yapılacak Yalçın Karataş
Advert

Geçtiğimiz yıl Samsun'da birincisi düzenlenen Master Of Cake Pasta Yarışması, Samsun'un ödüllü butik pasta sanatçısı Zümra Uludoğan ve Empati Organizasyon işbirliği bu yıl festival havasında gerçekleşecek. Hampton By Hilton Samsun Oteli'nde 20-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek pastacılık festivaline Türkiye'nin her bölgesinden 500'den fazla yarışmacı katılacak.
Yarışma hakkında bilgi veren butik pastacı Zümra Uludoğan, organizasyonun Samsun adına önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, ''Master Of Cake Pasta Yarışması'nın ilkini geçen yıl düzenlemiştik. Büyük ilgi gören yarışmamızı bu yıl Empati Organizasyon ile daha geniş kapsamlı ve güçlü bir şekilde yapacağız. Samsun Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle gerçekleşen iki gün sürecek olan yarışmamız, Türkiye'nin ilk konaklamalı pasta festivali olacak'' dedi.

Yarışma kayıtlarının 1 Mayıs'a kadar süreceğini ifade eden Uludoğan, ''Yarışmaya 81 ilden pastacılar katılıyor. Bu yarışma Anadoluda çok zor şartlar altında yapılan bir yarışma. Ancak biz 2018 yılında bu yarışmayı uluslararası hale getirmeyi planlıyoruz ve bunu Samsun'a kazandırmayı hedefliyoruz'' dedi.
İki gün sürecek yarışmaya Türkiye Aşçılar Federasyonu'nun da (TAFED) tam destek verdiğini ve 25 kişilik şef kadrosu ile katılacağını belirten Uludoğan, ''20 firmanın stant kuracağı festivalde 13 kategoride yarışmalar gerçekleşecek. Jürimiz TAFED Milli Takımı'ndan oluşuyor. Ülkenin en iyi aşçılarının, pasta ustalarının, en iyi şeker sanatçılarının yer aldığı jüri kadrosu kurduk. Festivalde pastacılık şovu ve şeker hamuru modellemeleri gösterileri yapılacak. Çikolata sanatçıları gelecek. Cumartesi günü yapılacak yarışma pazar günü düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak. Dereceye girenlere birbirinden güzel hediyeler sunulacak'' diye konuştu.

 

Master Of Cake Pasta Yarışması
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu