Advert
Advert Advert

Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açıyor

Çarşamba Belediyesi tarafından 5.'si düzenlenen Çarşamba Kitap Fuarı 2 Haziran Cuma günü kapılarını açacak.

Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açıyor
Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açıyor Yalçın Karataş
Advert

Çarşamba Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ali Fuad Başgil Kültür Etkinlikleri kapsamında Adapark'ta açılacak fuara ulusal ve yerel yayınevleri katılacak. Yazarlar, kitaplarını imzalayarak okuyuculara söyleşi yapacak. Fuarda ayrıca, Türk Tasavvuf Musikisi konseri, ramazan etkinlikleri ve geleneksel tiyatro gösterileri de sergilenecek. 

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Kitap Fuarı'nın, üniversite şehri olmaya aday olan Çarşamba'nın  kültürel alanda attığı önemli adımlardan biri olduğunu ifade etti.

Tüm kitapseverleri 2 Haziran Cuma günü Adapark'ta açılacak ve 10 gün açık kalacak Çarşamba Kitap Fuarı'na davet eden Dündar, şunları kaydetti:

"Bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Çarşamba Kitap Fuarı vesilesiyle değerli fikir, bilim adamı ve hemşehrimiz Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil'i rahmetle anıyoruz. Bölgemizde kültür ve eğitimine katkı sağlamayı, değerlerimizin bize kattıklarını gelecek nesillere aktarmayı görev kabul ettiğimiz için kitap fuarını devam ettiriyoruz. Bu yıl fuarı ilçemizin sosyal yaşam alanı olan Adapark'ta yapacağız. Önceki yıllara göre daha geniş bir alana kurulan fuarımız, on gün boyunca ziyaretçilere açık olacak. Çarşamba'mız ve bölgemize ışık tutmaya devam edecek."

Çarşamba Kitap Fuarı kapılarını açıyor Çarşamba Kitap Fuarı ne zaman açılıyor Çarşamba Kitap Fuarı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu