Advert
Advert

Samsun Merkez OSB genel kurul toplantısı yapıldı

Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Samsun Merkez OSB genel kurul toplantısı yapıldı
Samsun Merkez OSB genel kurul toplantısı yapıldı Yalçın Karataş
Advert

KOSGEB hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Şahin, OSB müteşebbisleri ve genel kurul delegeleri katıldı.

OSB Müdürü Hakan Tütüncüoğlu, toplantıda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken Vali Şahin burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin temel probleminin eğitim olduğunu belirterek, "Eğitimi aşarsak istihdamı da büyük ölçüde hallederiz. İstihdam, bu ve bunun gibi toplantılarımızın birinci önceliği durumundadır. Büyük illeri hariç tutarsak Merkez Organize Sanayi Bölgesi gerçekten çok güzel ve çok verimli çalışmaktadır." dedi.

Samsun’da 6 organize sanayi bölgesine başkanlık yaptığını dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Çok ciddi anlamda bizden arsa talebi var. Organize Sanayi Bölgesinin genişlemesi ile ilgili yatırımcılar arsa istiyor. Tabii ki bu mümkün olamıyor. Organize Sanayi Bölgesine yakışmayan bir çevre görüntüsü var. Bunu bizler, ben vali olarak yetkimi kullanarak çevresel görüntüyü mutlaka değiştirmemiz gerekiyor. Samsun 2017 Temmuz ayında Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Samsun yeterince bunun farkında değil."

Vali Şahin ayrıca, Samsun'un son 10 gün içinde dördüncü şehidini verdiğine dikkati çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye bir de bu gerçeklerle yüz yüze. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Türkiye jeostratejik olarak çok önemli bir coğrafyayı tutuyor. Burada birilerinin gözü var. Türkiye’nin güçlenmesi birilerini rahatsız ediyor. Türkiye’ye istediklerini yaptıramadıkları için birileri çıldırıyor. Onun için bizim sessiz sedasız çok daha güçlü bir noktaya çıkmamız gerekiyor. Güçlü olmanın yolu ve yöntemi başta iyi bir eğitimden geçer." 

Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama