Advert
Advert

Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi 160 öğrencisini mezun etti.

Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu
Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu Yalçın Karataş

Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde Hukuk Fakültesi binasının bahçesinde düzenlenen törene; Vali İbrahim Şahin, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, , Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, akademisyenler, Çarşamba eşrafı, aileler ve mezun öğrenciler katıldı.

“Hukuk hayatımızın her alanında var”
Törenin açılış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, “Hukuk hayatımızın her alanında ve her anında var. Tarihsel süreç içinde en eski ve vazgeçilmez iki meslek vardır; biri hukuk diğeri ise tıp. Biri insanın sağlığı ile ilgilenir, diğeri ise sosyal hayatın düzeniyle. Dolayısıyla hukuk tarih boyunca hep vardı ve bundan sonra da var olacaktır. Önemli olan demokratik bir ülkede, demokrasinin tüm kural ve şartlarıyla gerçekleştiği bir hukuk düzeninin var olmasını sağlamaktır. İşte mezun ettiğimiz öğrencilerimiz eminim ki güzel Türkiye’mizde hukukun gelişmesinde, uygulanmasında gerekli özeni gösterecek ve bu doğrultuda çalışacaklardır.” dedi.


Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da 2010 yılında faaliyete geçen Hukuk Fakültesinin kuruluş aşamalarını anlatırken Ordinaryüs Prof. Dr. Ali Fuad Başgil ’in kendi memleketinde kendi adını taşıyan fakültenin yine Çarşambalı bağışçı Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun cömertliği ve kadirşinaslığı sayesinde hayata geçtiğini söyledi. Dündar, “Kişiler değişir ya da gelir geçer ama yapılan işler baki kalır ve devam eder.” ifadelerini kullandı. 
Plaket sunumunun ardından fakülte birincisi Süleyman Çağlayan Tuna kısa bir konuşma yaptı ve okulu adına Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’a eğitimleri boyunca gösterdiği destekten dolayı teşekkür plaketi sundu.
Fakülte birincisi Süleyman Çağlayan Tuna diplomasını Vali İbrahim Şahin’in elinden aldı. İlk üç sırayı paylaşan öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından diğer 157 öğrenci de diplomalarını aldılar ve birlikte meslek yeminlerini ederek kep fırlattılar.

Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi mezuniyet Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı