Advert Advert

21.Yüzyıl Becerileri ve Kodlama Eğitimi Samsun Piazza'da

Dijital çağın gerekliliği olarak gençlerin ve çocukların büyük ilgi göstermesini sağlayan kodlama eğitimi Piazza AVM farkıyla 16 Temmuz Pazar günü AVM etkinlik alanında gerçekleşti.

21.Yüzyıl Becerileri ve Kodlama Eğitimi Samsun Piazza'da
21.Yüzyıl Becerileri ve Kodlama Eğitimi Samsun Piazza'da Yalçın Karataş

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, minik misafirlerine de etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.16 Temmuz Pazar günü saat 12.00 ile 20.00 arasında 1. Kat etkinlik alanında Canik Gençlik Konseyi Gençlik Meclisi ve TEGV tarafından verilen kodlama eğitimi ile  8-12 yaş aralığındaki çocuklara özel, algoritmik düşünme becerilerini kazandırmayı, yaratıcı düşünme gibi kabiliyetlerin gelişmesini amaçlandı.

Daha önce de Canik Kent Konseyi ve Gençlik Meclisi üyeleri Piazza AVM’deküçük yaş gruplarına kodlama eğitimi verilmişti. Ezberci, sorgulamayan, eleştiremeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi verilerek bu becerilerin aşılaması planlıyor.Belli yaş gruplarına kodlama eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmakla beraber katılımcıların temel düzeyde kodlama eğitimi konusunda bilgi birikimine sahip olmasını sağlayan programa minik ziyaretçiler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gördü.

eğitim samsun piazza 21.yüzyıl becerileri kodlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu