Advert Advert

Kavak'ta ücretsiz YGS ve LYS kursları açıldı

Kavak Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü'nde Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) destekleme ve yetiştirme kursları açıldı.

Kavak'ta ücretsiz YGS ve LYS kursları açıldı
Kavak'ta ücretsiz YGS ve LYS kursları açıldı Yalçın Karataş

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yangöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan kursların ücretsiz olduğunu söyledi.

Kurslardan olumlu sonuç aldıklarına işaret eden Yangöz, "Geçen yıl açılan YGS ve LYS kurslarına 18 öğrencimiz katıldı. Bu öğrencilerimizden 15'i lisans ve ön lisans bölümüne kayıt yaptırdı. Geriye kalan 3 öğrencimizde daha yüksek puan alarak istediği bölüme gidebilmek için kursa devam etme kararı aldı." dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tanrıöven ise kayıt işlemleri devam eden YGS ve LYS kurslarına lise ve dengi okul mezunlarından 15 öğrencinin katıldığını belirtti.

Tanrıöven, kurslardan daha fazla öğrencinin yararlanmasını arzu ettiklerini ifade ederek, "Kursiyer sayısı fazla olursa sınıf sayısını artıracağız. Amacımız kursiyerlerimizin istedikleri yerlere gidebilmesini sağlamak." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu