Advert
Advert Advert Advert

Ulaştırma Operasyonel Programı Fotoğraf Sergisi Samsun’da Açılıyor

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen, Ulaştırma Operasyonel Programı (UOP) bünyesinde gerçekleştirilen ulaştırma projelerinin fotoğraflarının yer aldığı sergi, Bulvar Samsun AVM’de 24 Ağustos Perşembe günü açılacak.

Ulaştırma Operasyonel Programı Fotoğraf Sergisi Samsun’da Açılıyor
Ulaştırma Operasyonel Programı Fotoğraf Sergisi Samsun’da Açılıyor Yalçın Karataş

Sergide, 378 kilometrelik Samsun-Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi; 415 kilometrelik Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı'nın Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi; Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın 56 kilometrelik Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyonu ve Yeniden İnşası Projesine ilişkin doğa, insan ve teknoloji odaklı sanatsal fotoğraflar yer alacak. Ziyaretçiler sergide özel olarak hazırlanmış UOP Tanıtım Filmlerini de izleyebilecek. Sergi 26 Ağustos Cumartesi gününe kadar saat 11 ile 18 arasında ziyaret edilebilecek.

Ulaştırma Operasyonel Programı’na İlişkin Kısa Bilgi Notu

700 milyon Avro’nun Üstünde Yatırım Yapıldı

Ulaştırma Operasyonel Programı (UOP), Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA I) ve Bölgesel Kalkınma bileşeni altında, ulaştırma altyapı yatırımlarına tahsis edilen fonların yönetimi amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanmış, 7 Aralık 2007’de Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmıştır. UOP, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik için geçiş sürecinde, ülkedeki ulaşımın çok yönlü hale gelmesi, ulaştırma alanında daha dengeli, güvenli, verimli ve rasyonel bir taşımacılığın hayata geçmesi için önemli bir işlev üstlenmektedir.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik maksadıyla gerçekleştireceği uyum çalışmaları bağlamında, 2007 ile 2013 yıllarını kapsayan UOP projeleri iki ana hat üzerinde yürütülmektedir. Bunlardan biri altyapı yatırımları, diğeri ise teknik destek çalışmalarıdır. Program tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. IPA I dönemindeki altyapı yatırımları şu üç altyapı projesinde yoğunlaşmıştır: Samsun-Kalın (Sivas) Demiryolu Hattının Modernizasyonu Projesi (378 km), Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattının Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi (415 km ) ve Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Köseköy- Gebze Kesiminin Rehabilitasyonu ve Yeniden İnşası Projesi (56 km).

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Uzmanlar, Şehit yakınları ve Gaziler çözüm bekliyor'
'Uzmanlar, Şehit yakınları ve Gaziler çözüm bekliyor'
Murat Karayalçın Samsun'a geliyor
Murat Karayalçın Samsun'a geliyor