Advert
Advert

YEDAŞ Kurban Bayramı'nda görev başında

Aktürk, yaptığı yazılı açıklamada, YEDAŞ'ın Kurban Bayramı tatilinde de kaliteli ve sürekli hizmet için 7/24 ekipleriyle görev başında olacağını bildirdi.

YEDAŞ Kurban Bayramı'nda görev başında
YEDAŞ Kurban Bayramı'nda görev başında Yalçın Karataş

Bayram süresi boyunca ilave tedbirler alarak vatandaşın daha huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi ve tedarik sürekliliğini en üst seviyeye çıkarmak için çalışacaklarını belirten Aktürk, şunları kaydetti:

"Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop, il, ilçe ve köylerinde, kaynak noktasından başlayarak kırsala doğru şebeke altyapı çalışmalarıyla birlikte mevcut altyapının uzaktan yönetilmesi, izlenmesi ve arızalara hızlı müdahale edilmesi için yatırımlar yapan YEDAŞ, Kurban Bayramı tatilinde de arıza ve kesintilerin anında tespiti ve hızlı müdahale için ek tedbirleri aldı. 3 milyondan fazla müşterinin daha huzurlu, keyifli bir bayram geçirmesi amacıyla 10 gün boyunca hem ekip ve araçlarıyla sahada olacak, hem de Şebeke Yönetim Merkezi'nden izleme sistemleriyle sahayı uzaktan kontrol ederek, en yakın ekiple zamanında müdahale sağlayacak. Bu sebeple Çağrı Merkezi ve Şebeke Yönetim Merkezi vardiya planlarını bayrama göre düzenledi. Ekip ve ekipmanlarını hazırladı. Ayrıca Alo 186, www.yesilirmakedas.com, YEDAŞ 186 Mobil Uygulama, 0530 1060 186 WhatsApp ve Bip Hattı ve sosyal medya kanallarıyla müşterilerin arıza, sokak aydınlatma, elektrik kesintisi, kaçak elektrik kullanımı gibi şikayet ve taleplerini anında alarak ilgili ekiplere yönlendirecek.

Yatırım planlamaları kapsamında bakım onarım çalışmalarıyla şebekenin yenilenmesi, yeni enerji tesislerinin devreye alınması amacıyla yapılan planlı elektrik kesintilerine bayram boyunca ara verecek. Ayrıca bayramı aileleri ve akrabalarıyla geçirmek amacıyla memlekete gelen gurbetçilerin rahat etmesi için yaz boyunca kırsal şebeke yatırımlarına da ağırlık verdi. Yapılan tesis, şebeke yatırımlarıyla kırsalda tedarik sürekliliğinde önemli oranda iyileşme sağlandı."

 "Kurban Bayramı tatilinde de ekip ve ekipmanlarla görevimizin başındayız." açıklamasında bulunan Aktürk, müşterilerin mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için gerekli hazırlıkları yaparak tamamladıklarını vurguladı.

Aktürk, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Hizmet verdiğimiz alan temel ihtiyaçlarımızdan biri sayılıyor. Günlük hayatta kullandığımız pek çok araç gereç elektrikle çalışıyor. Özellikle yaz aylarında besinlerin sağlıkla saklanması için büyük önem taşıyor. Bu sebeple Kurban Bayramı öncesinde yaz boyu, şebeke yapısının ve dağıtım binalarının bakım onarım çalışmalarını yaptık. Müşterilerimize bayramda da sürekli elektrik enerjisi sunmak için saha, Çağrı Merkezi, Şebeke Yönetim Merkezi çalışanlarımızla 7 gün 24 saat görev başında olacağız. İzleme sistemleri, Çağrı Merkezi ve diğer kanallar üzerinden gelen bildirimler doğrultusunda en yakın ekibi yönlendirerek arızanın giderilmesini sağlayacağız. Bu vesileyle tüm İslam aleminin, birlik ve dayanışma ruhunu yansıtan mübarek Kurban Bayramı'nı kutlar, herkesin huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesini dilerim."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’