Advert
Advert Advert

TÜÇİAD Başkanı Koçak, Murzioğlu’nu ziyaret etti

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak ve Agromec Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu makamında ziyaret etti.

TÜÇİAD Başkanı Koçak, Murzioğlu’nu ziyaret etti
TÜÇİAD Başkanı Koçak, Murzioğlu’nu ziyaret etti

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, TÜÇİAD Başkanı Kemal Koçak, yürüttükleri çalışmalar hakkında Başkan Murzioğlu’nu bilgilendirdi. TÜÇİAD'ın her iki ülke için de çok önemli bir dernek olduğunu ifade eden Koçak, “Dernek olarak, sadece Türk mallarını Çin'e ihraç etmekle kalmayıp, Türkiye'ye yapılacak yatırımlar konusunda da, Çinli iş adamlarının dikkatini daha fazla çekebilmek, ülkemizde yapılabilecek, özel sektördeki sanayi ve ticari yatırımlarda onların gerek finansal gerekse teknolojik desteklerini alabilme noktasında son derece etkin şekilde kullanılabilecek bir şekilde çalışma yürütüyoruz. Karadeniz Bölgesi’nde etkinliklerimizi daha aktif ve kalıcı hale getirmek için, bölgedeki ilk temsilciliğimizi Agromec Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal'a vererek, Samsun için önemli bir adım attık” dedi.

Murzioğlu’na teşekkür etti

TÜÇİAD Derneği'nin Samsun temsilciliğine seçilmiş olmanın kendisini gururlandırdığını ifade eden Kerem Özal ise, Firma olarak yaklaşık 12 yıldır Çin Halk Cumhuriyeti ile düzenli olarak ticaret yapıyoruz, “Odamız her zaman bizim yanımızda oldu. Başkanımız Salih Zeki Murzioğlu’nun desteklerini her zaman yanımızda hissettik. Tabi ki; Çin’e bizim ürünlerimizi satmak güzel bir şey, ancak sadece Çin'e ürün satmak bizi tatmin etmeyebilir. Bugün üretimde bir dünya devi olan ülkenin sahip olduğu imalat bilgisinden, teknolojisinden ve sermaye gücünden bizim sanayicimizin muhakkak faydalanmalıdır. Yıllar önce bunu Avrupa ülkeleri başarmışlar, biz de Büyükşehir Belediyemizle, üniversitemizle, özelikle de Ticaret Odamızla birlikte hareket ederek bu yatırımları bölgemize kazandırabiliriz” diye konuştu.

Her yatırım önemli

TÜÇİAD gibi ulusal dernekleri son derece önemsediğini ifade eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Bölgemizde de böyle bir temsilciliğin oluşturulmasını çok güzel bir şey. Kerem kardeşimizin de görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Şehrimizde yapılacak her yatırım hamlesi bizler için çok önemli. Çin Halk Cumhuriyeti'nin üretim kapasitesinin ve kabiliyetinin hangi seviyede olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Çin'in var olan teknolojik yetilerinden ve imalat bilgilerinden faydalanmamız ve bu donanımı milli üretime çevirmemiz, sonrasında da kendi markalarımızla ürettiğimiz bu ürünleri yurt dışına satmamız gerekir. Bu şekilde hem zamandan tasarruf eder, hem de imalat kalitemiz çok yüksek olacağı için, marka değerimizi üst seviyede tutabiliriz” diye ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Birlikte Üretim Projesi' Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
'Birlikte Üretim Projesi' Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
İlimizde İstatistik Bilgi Sistemi (İbs) Toplantısı Yapıldı
İlimizde İstatistik Bilgi Sistemi (İbs) Toplantısı Yapıldı