Advert
Advert Advert

Başkan Genç, Geleneği Bozmadı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ilçede bulunan Huzurevi’ni ziyaret ederek, yaşlıların ve Huzurevi çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Genç, Geleneği Bozmadı
Başkan Genç, Geleneği Bozmadı

Ziyaret ettiği Huzurevi’nde yaşlılarla sohbet edene ve onlara kırmız gül armağan eden Başkan Genç, Huzurevi sakinlerini sadece bayramdan bayrama değil, sürekli ziyaret ettiklerini ve çeşitli programlar düzenleyerek bir araya geldiklerini belirtti. Başkan Genç, "Her zaman 7’den 70’e halkımızla iç içeyiz. Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen bu özel günler, vatandaşlarımızla, büyüklerimizle daha da yakından kaynaşmamıza vesile oluyor" dedi.

SEVGİYLE KARŞILANDI

Kurban bayramı öncesinde ziyaret ettiği Huzurevi sakinleri tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Başkan Genç, yaşlılara kırmızı gül ve çeşitli hediyeler verdi. Başkan Genç, "Büyüklerimizle bayram sevincini paylaştık. Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, birlik ve beraberliğimizin yüzyıllar ötesine taşınmasına vesile oluyor. İnşallah daha nice bayramları büyüklerimizle, küçüklerimizle hep birlikte kutlarız. Bu bayram arifesinde ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere Allah fırsat vermesin" diye konuştu.

HAYIR DUALARINI ALDI 

Yaşlılara saygının her zaman çok önemli olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ”Toplumumuzun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan, tecrübesiyle, birikimleriyle kültür ve medeniyetimizin izlerini taşıyan adeta koca bir çınardır. Canik Belediyesi olarak özellikle ilçemizde bulunan Huzurevi sakinleriyle programlarımız aracılığıyla sürekli bir aradayız. Anasınıfı öğrencilerimizi büyüklerine saygıyı, sevgiyi öğrensin diye sene içinde Huzurevi sakinleriyle buluşturuyoruz. Böylelikle hem yaşlılarımızın gönüllerini yapıyor hem de geleceğimiz olan yavrularımıza örf ve adetlerimizi aşılıyoruz. Yine düzenli olarak büyüklerimizle sinema etkinliğinde bir araya geliyoruz. Bugünde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerini öperek hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Birlikte Üretim Projesi' Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
'Birlikte Üretim Projesi' Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
İlimizde İstatistik Bilgi Sistemi (İbs) Toplantısı Yapıldı
İlimizde İstatistik Bilgi Sistemi (İbs) Toplantısı Yapıldı